#SustainHack

CURRENT STATUS

Ogłoszenie zwycięzców

SEE RESULTS

Thanks to all Participants!

#SustainHack

Back

AlkoSTOP

Project description

Moją odpowiedzią na wyzwanie Kompanii Piwowarskiej jest proste działanie, którego wdrożenie nie wiążę się z wielkimi kosztami i reorganizacją pracy. Grupą docelową, do której ma zostać skierowana kampania są w dużej mierze kierowcy pojazdów, lecz nie tylko. Hasła pojawiające się na etykietach butelek mają uniwersalny przekaz i każdy spożywający alkohol znajdzie w nich zastosowanie.  

Prezentowany pomysł jest połączeniem dwóch rozwiązań. Pierwsze z nich to wprowadzenie etykiet z hasłami, mającymi na celu wzywanie do odpowiedzialnych postaw wśród konsumentów. W prezentacji umieszczone są przykładowe treści tej części projektu. 

Drugi pomysł ma charakter edukacyjny. Na odwrocie kapsli umieszczone są fakty i ciekawostki odnośnie konsekwencji spożywania alkoholu. Ich rola odnosi się bezpośrednio do informowania, a  także ostrzegania klientów przed zbyt lekkomyślnym podchodzeniem do tak poważnej sprawy, jaką jest nadużywanie napojów alkoholowych.

Myślę, że ten swobodny i poniekąd humorystyczny sposób w postaci gry słownej i krótkich treści jest działaniem, które przyciągnie odbiorców, i co więcej zaangażuje ich w kampanie. Promocja asertywności w połączeniu z kreowaniem wartości może okazać się skuteczna i zapisać się w świadomości konsumentów.