Recruiting IT specialists?

Get better-quality talent, accelerate your hiring, and automate your assessment with online challenges and code hackathons

Get Started

Looking for innovative ideas?

Let the smartest brains in the world come up with ideas and solutions for your business

Get Started

Want to test your skills?

Join our community for tech specialists (developers, engineers, scientists) to improve your skills, compete, and finding new opportunities.

Solve a Challenge

Never miss out interesting stories!

Sign up to our newsleter and we'll keep you informed!

 • #SustainHack rozstrzygnięty. Poznaj rozwiązania w duchu CSR!

  12 kwietnia podczas 7. Targów CSR na PGE Narodowym ogłoszono laureatów pierwszej edycji hackathonu idei - #SustainHack. Konkurs poświęcony był zagadnieniom dotyczącym zrównoważonego rozwoju. Uczestnicy hackathonu mieli za zadanie dostarczyć rozwiązania na wyzwania postawione przez Bank BGŻ BNP Paribas i Kompanię Piwowarską. Nagrodami w konkursie były czeki o wartości 10.000zł oraz szansa na nawiązanie dalszej współpracy z partnerami #SustainHack. Inicjatorem i organizatorem projektu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 • 10 wskazówek, dzięki którym Twój hackathon odniesie sukces

  Zazwyczaj celem hackathonu jest osiągnięcie zamierzonego rezultatu w postaci rozwiązania jakiegoś problemu, stworzenia prototypu urządzenia, produktu, aplikacji desktopowej, bądź realizacji nowego pomysłu (niekoniecznie technicznego). Wymaga to skupienia się w ściśle określonym czasie (zwykle od 24 do 48 godzin) na wybranym temacie grup specjalistów z różnym doświadczeniem. Priorytetami są więc kreatywność i efektywność.

 • Dlaczego firmy, dzięki hackathonom, stają się coraz lepsze?

  Niemal każdy właściciel jakiegokolwiek biznesu chce budować pozycję swojej firmy dającą określone zyski. By to osiągnąć, inwestuje w kreatywność - począwszy od zatrudnienia pomysłowych osób, aż po innowacyjny sposób pracy.   Niejednokrotnie kreatywność tę buduje dzięki hackathonom - wydarzeniom dającym możliwość realizacji niestandardowego projektu, dzięki któremu finalnie zwiększają swoją rynkową przewagę . Takie firmy często wdrażają maratony na stałe w struktury własnej organizacji lub też zapraszają do udziału w nich osoby spoza firmy. Zawsze ma to jednak określone cele - rozwój i zysk.

 • Co możesz zyskać dzięki hackathonom? 7 praktycznych wskazówek dla product managera.

  W jaki sposób hackathony mogą przydać Ci się w codziennej pracy? Co jesteś w stanie dzięki nim zyskać? Dlaczego warto zorganizować hackathon?  Oto 7 powodów, którym warto się przyjrzeć!

 • Dlaczego najlepsze innowacje powstają podczas hackathonów?

  Czasem stworzenie czegoś nowego przez zespół ludzi, którzy już jakiś czas ze sobą pracują, bywa trudne. Często jest tak, że myślimy i postępujemy utartymi schematami, nie pozwalamy sobie w codziennej pracy na ryzyko, które utożsamiamy z niepewnością rezultatu i stratą czasu, którego przecież zawsze nam brakuje. Dlatego warto przyjrzeć się temu, jakie korzyści płyną z organizacji hackathonów i w jaki sposób stymulują one innowacyjność w firmie.

 • Dzięki hackathonom zatrudnisz najlepszych

  Kariera programisty jest obecnie jedną z popularniejszych dróg zawodowych wybieranych przez rzesze młodych ludzi. Informatyk nie jest już, jak to miało miejsce jeszcze 20 lat temu, utożsamiany z pracownikiem, który posiada umiejętności techniczne potrzebne do wgrania nowego systemu operacyjnego czy naprawienia drukarki. Być programistą w dzisiejszych realiach, oznacza kreatywnie podchodzić do nowych zadań proponując innowacyjne rozwiązania.

 • Wywiad z organizatorami charytatywnego hackathonu HopeIT

  Ponad setka uczestników, 24h programowania i jeden cel – stworzenie prototypu aplikacji, która znacznie usprawni proces pozyskiwania środków na cele fundacji pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi. Już pod koniec października rusza społeczny hackathon HopeIT , który ChallengeRocket objął patronatem medialnym. W wywiadzie wzięli udział: Bartosz Ciepluch , dyrektora wrocławskiego oddziału NOKIA oraz Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral , prezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Nasi rozmówcy przybliżą nam ideę HopeIT i opowiedzą trochę więcej o samym wydarzeniu.

 • bankITup - Hackathon Banku Zachodniego WBK

  20 maja we Wrocławiu odbył się hackathon "bankITup", oganizowany przez Bank Zachodni WBK, Politechnikę Wrocławską oraz platformę ChallengeRocket.com.

Find and start
to cooperate with Top Tech Talents

Let the smartest tech talent come up with solutions for your business.

Try for Free