-
Marek Gargul
Główny specjalista ds. rozwoju technologicznego w Hucie Miedzi „Głogów”. Absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, o specjalności automatyka przemysłowa. W KGHM pracuje od 1988 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie automatyzacji procesów przemysłowych, utrzymaniu ruchu instalacji i maszyn, definiowaniu zadań dla inwestycji i ekspertyz.
Oddział Huta Miedzi "Głogów"
-
Mieczysław Idczak
Pion Głównego Energetyka HMG Główny inż. Kierownik Oddziału sieci energetycznych w Hucie Miedzi „Głogów”. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki zielonogórskiej o specjalności mechanicznej. W KGHM pracuje od 1976 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie eksploatacji sieci i instalacji energetycznych w procesach przemysłowych, utrzymania ruchu, przygotowaniu zadań do realizacji planów inwestycji i założeń do wykonania ekspertyz.
KGHM Polska Miedź S.A.
-
Włodzimierz Kawecki
Ekspert i business developer w obszarze Digital Transformation. Wieloletnie doświadczenie w zakresie definiowania wymagań biznesowych w złożonych projektach informatycznych. Zaangażowany w projekty z wykorzystaniem zaawansowanej analityki w zastosowaniach dla handlu i dystrybucji, SmartCity, procesów produkcyjnych.
KGHM Centrum Analityki Sp. z o.o.
-
Rafał Kondratowicz
Od 2001 roku zatrudniony w Hucie Miedzi „Głogów”. Od początku kariery zawodowej związany z branżą elektryczną. Od 2014r. Pracuje na stanowisku Kierownika Oddziału Rozdzielni i Stacji Elektroenergetycznych zajmujący się m.in. nadzorem nad eksploatacją urządzeń wysokiego i średniego napięcia. Brał udział w modernizacjach systemu elektroenergetycznego HM Głogów.
Odział Huta Miedzi "Głogów"
-
Sebastian Kopczewski
Współpracował z korporacjami zagranicznymi z branży automotive, medycznej, lotniczej oraz elektronicznej. Brał udział w kilkudziesięciu projektach informatycznych w tym projektach związanych z Digital Twin oraz Digital Thread.
KGHM Centrum Analityki Sp. z o.o.
-
Paweł Łukaszuk
Specjalista w zakresie technologii webowych budowanych w oparciu o platformę .NET oraz początkujący "bezpiecznik". Wielki fan organizacji i automatyzacji pracy. Wierzy, że procesy i narzędzia powinny być dostosowane do sytuacji, a nie odwrotnie.Regularnie występuje na meetupach i konferencjach. W weekendy uczy nowe pokolenie programistów.
SoftwareHut
-
Radosław Nalepa
W latach 1998-2021 w Irlandii, uzyskał doktorat w przemyśle ze sterowania zasilaczami impulsowymi; 2001-2009 pracował w przemyśle w Irlandii i w Niemczech jako inż. ds. B&R oraz kierownik projektów w dziedzinie energoelektroniki i sterowania serwonapędami; W latach 2009-2011 adiunkt w Instytucie Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej; 2011-2013 główny naukowiec ds. energoelektroniki w Korporacyjnym Centrum Badawczym ABB w Krakowie; 2013-2016 praca w KGHM Polska Miedź S.A. przy budowie i uruchamianiu nowej Huty Miedzi Głogów i jako główny specjalista ds. elektrycznych i automatyzacji oraz zastępca Szefa Rozruchu Systemów Automatyki nowej HMG I. 02.2017 adiunkt w Katedrze Energoelektryki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. Od 10.2021 pracuje w KGHM Centrum Analityki sp. z o.o. jako Szef Centrum Innowacji Opartych o Dane.
KGHM Centrum Analityki Sp. z o.o.
-
Piotr Poks
W Hucie Miedzi Głogów pracuje od 1999 roku, zaczynając jako technolog na Wydziale Odpylni i Wydziale Kwasu Siarkowego. Obecnie pracuje w Dziale Rozwoju. Zajmuje się szeroko pojęta analizą danych procesowych – czyszczenie, łączenie, modelowanie, statystyka oraz optymalizacja procesów. Zainteresowania zawodowe: elektrorafinacja miedzi oraz odmiedziowanie żużla zawiesinowego w piecach elektrycznych.
Oddział Huty Miedzi "Głogów"
-
DR
Dariusz Różycki
Główny Inżynier-Kierownik Zespołu Nadzoru Produkcji i Analiz Technologicznych w Dziale Planowania i Nadzoru Produkcji w Hucie Miedzi Głogów. Od 1988 roku zatrudniony w Hucie Miedzi Głogów. Swoją przygodę z KGHM Polska Miedź rozpoczął od stanowiska Mistrza zmianowego w Wydziale Elektrorafinacji. od 2020 roku pełni funkcję Głównego Inżyniera, Kierownika Zespołu Nadzoru produkcji i Analiz Technologicznych.
KGHM Polska Miedź S.A.
-
Jack Skrzyniarz
Od 1994 roku pracuje w Hucie Miedzi „Głogów”. Od początku kariery zawodowej związany z pirometalurgią. Wieloletnie doświadczenie w procesie pirometalurgii miedzi zebrał pracując w Wydziałach: pieców anodowych, konwertorowych oraz obu pieców zawiesinowych w HMG I / HMG II. Od 2017 roku pełni funkcję Kierownika Wydziału Pieca Zawiesinowego P-2 .
Odział Huta Miedzi "Głogów"
-
Jacek Szkaradek
Od początku kariery zawodowej związany z branżą elektryczną. Posiada wieloletnie doświadczenie w utrzymaniu ruchu maszyn i instalacji elektroenergetycznych. Od 2014 roku pełni funkcję Głównego Inżyniera – Kierownika Oddziału Utrzymania Ruchu HMG-II.
Odział Huty Miedzi "Głogów"
-
Kacper Szmigiel
Programowaniem zajmuję się od kiedy dosięgam do klawiatury, na codzień pracuję jako webdeveloper w Deloitte Digital oraz studiuję informatykę na Politechnice Łódzkiej. Moją domeną są technologie backendowe, w szczególności Python i framework Django.
Deloitte Digital
-
Łukasz Wietecki
Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej o specjalności chemia techniczna. W KGHM pracuje od 2005 roku. Rozpoczął pracę od stanowiska mistrza, obecnie kieruje Wydziałem Elektrorafinacji w HMG I.
Odział Huty Miedzi "Głogów"
-
Paweł Wroński
Edukacja: Technikum Hutnicze kierunek Elektronika, Studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej, Wydział: Elektroniki, Kierunek: Informatyka, Specjalizacja: Zastosowanie Informatyki w Medycynie i Technice. Pracuje nieprzerwanie w Hucie Miedzi Głogów od 2003 roku. Od początku kariery związany jestem z szeroko rozumianymi systemami automatyzacji i sterowania procesami HMG. Prace zaczynałem od inżyniera systemów zajmującego się systemem sterowania na HMGII skończywszy na stanowisku Głównego Automatyka. Funkcje tą pełni od 2015.
KGHM Polska Miedź S.A.
-
Łukasz Maj
Zwycięzca pierwszej edycji Hack Yeah oraz MinFinTech. Współpracował z rządami Polski i Niemiec w zakresie informatyzacji i poprawy ściągalności podatków i uszczelniania luki VAT. Technologie: Machine Learning, Big Data, Java, JavaScript, C#, .Net, HTML5, Python, SQL, Web, UX/UI
Pega
-
Maciej Kowalski
Zastępca kierownika Laboratorium Inżynierii Lingwistycznej w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym. Wraz z zespołem odpowiada za opracowywanie inteligentnych narzędzi do odkrywania wiedzy z dużych korpusów danych tekstowych i internetowych. Tworzy e-usługi cyfrowe dla sektora publicznego i komercyjnego, m.in. dla MEiN System Ewaluacji Dorobku Naukowego (SEDN). Jest jednym ze współtwórców Jednolitego Systemu Antyplagiatowego (JSA), z którego korzystają wszyscy promotorzy prac dyplomowych w Polsce. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu projektów z zakresu sztucznej inteligencji (AI), uczenia maszynowego (ML) i przetwarzania języka natułanego (NLP).
OPI BIP
-
Marcin Sachrajda
Programowaniem zajmuje się od ponad 10 lat. Pracowałem przy wielu projektach ecommerce i saas w różnych rolach, od programisty do tech-lead'a, co dało mi duży przekrój technologiczny i doświadczenie biznesowe. Ostatnie kilka lat poświęciłem głównie na specjalizację w technologiach Javascript na frontendzie i backendzie. Używając języka JS projektuje systemy i rozwiązuje problemy klientów skupiając się na jakości i wydajności. Pasjonuje się cyberbezpieczeństwem i jest autoremem wykładów o tej tematyce w Politechnice Łódzkiej. Miłośnik nurkowania ze sprzętem, organizowania gier barowych i nowych technologii.
GFT
-
Tomasz Jankowski
Projektant rozwiązań BI w KGHM Polska Miedź S.A. o/COPI, jeden z liderów zespołu. W KGHM pracuje od 17 lat. Wcześniej w wielu firmach w roli „złotej raczki” od IT, jednak głównie w obszarze przetwarzania danych dla podmiotów związanych z systemem ochrony zdrowia (np. Branżowa Kasa Chorych dla służb Mundurowych). Ukończył studia inżynierskie na kierunku Systemy Informatyczne w Zarządzaniu. Od początku pracy w KGHM związany z projektami wsparcia procesów produkcyjnych, głównie dot. samojezdnych maszyn górniczych. Jest głównym architektem IT rozwijanego od lat systemu monitoringu tych maszyn. Aktualnie odpowiada za realizację analityki dla obszaru zarządzania łańcuchem dostaw. Środowisko jego pracy tworzą głównie bazy danych (Oracle, IBM DB2, MS SQL Server), hurtownia SAP BW oraz SAP Business Objects. Po godzinach tata dwóch córek, pasjonat fotografii i sportowiec amator.
KGHM Polska Miedź S.A.