Projekt NCBiR
POIR.01.01.01-00-0064/19
Program operacyjny: Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
Działanie: Projekty B+R przedsiębiorstw
Tytuł projektu: Wykorzystanie sztucznej inteligencji do rekomendacji ofert pracy w branży IT na podstawie automatycznej analizy wyników testów programistycznych oraz profilu kandydata
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Rozwoju Regionalnego
Opis projektu:
Celem projektu jest rozwój innowacyjnej platformy rekrutacyjnej CHALLENGEROCKET o moduł OptiJob umożliwiający rekomendację specjalistom z branży IT ofert pracy w oparciu o analizę testów umiejętności oraz wskazanych informacji. W ramach dotychczasowej działalności, Wnioskodawca zbudował i rozwija innowacyjną platformę do oceny umiejętności i kompetencji specjalistów z branży IT, przy wykorzystaniu wyzwań on-line oraz hackathonów. Obecnie platforma Challengerocket pozwala na ocenę umiejętności kandydata, nie daje jednak odpowiedzi na pytanie, czy kandydat jest odpowiedni na dane stanowisko pracy. CELEM NINIEJSZEGO PROJEKTU JEST DALSZY ROZWÓJ PLATFORMY O MODUŁ OPTIJOB AUTOMATYCZNIE REKOMENDUJĄCY OFERTY PRACY W OPARCIU O ANALIZĘ WYNIKÓW TESTÓW ORAZ PRZEDSTAWIONYCH DANYCH. W wyniku realizacji projektu opracowany zostanie nowy, innowacyjny moduł platformy, który poprzez wykorzystanie metod sztucznej inteligencji będzie analizował dopasowanie kandydata do określonego stanowiska oraz środowiska pracy biorąc pod uwagę zarówno szanse powodzenia danego projektu w danym czasie (minimalizujący ryzyko po stronie firmy) jak i zadowolenie samego kandydata (projekt i zespół na jego poziomie trudności, dający mu szansę na rozwój i realizację swoich ambicji).Platforma Challengerocket rozszerzona o nowy moduł to innowacyjna koncepcja wprowadzająca szereg nowych rozwiązań w zakresie funkcjonalnym w klasach systemów wspomagających procesy rekrutacyjne, ale również w zakresie postrzegania tych procesów. Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X)Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).
od 2019-10-01
do 2022-04-30
Wysokość dofinansowania projektu:
1.732.883,89 PLN
Łączna kwota projektu:
2.403.960,70 PLN
Projekt Leonarto Alfa/NCBiR
Spółka Challengerocket Sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Zastosowanie analityki predykcyjnej w dynamicznie rozwijającej się branży Tech HR w zakresie wspomagania procesu ewaluacji kandydatów w obszarze IT”, współfinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych, Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – Bridge Alfa.
Numer umowy o Wsparcie: NR1/Leonarto Alfa/2017 z dn. 08.11.2017
Wysokość dofinansowania projektu z UE:
1.680.000 PLN
Łączna kwota projektu:
2.100.000 PLN
Projekt PARP
Project goals:
The Challengerocket is an innovative platform on a transnational scale for recruitment of IT specialists, which through sourcing (acquiring new candidates) and screening (knowledge assessment) using the competition formula (hackathons) - is an innovative form of acquiring candidates for work with appropriate and proven competences (not declared in CV). During code hackathons – the developers code solutions in their browsers, and their codes are evaluated in an automated way. This introduces a fundamental difference in relation to traditional recruitment process and enables companies to have easier, faster, more effective and cheaper (by approx. 85%) form of acquiring new IT employees in comparison with existing methods.
Planned effects:
The fully developed functionality of the code hackathon will allow for the effective promotion and sale of the solution to potential Customers, i.e. recruiters seeking developers, thus achieving the assumed level of revenues. In turn, the development of the platform with the necessary functionalities, compatible with the "code hackathon" module will allow for the effective acquisition and involvement of the developer community.
Project value:
1.039.225 PLN
ERDF contribution:
799.765 PLN
Cele Projektu:
Challengerocket jest innowacyjną w skali ponadkrajowej platformą do rekrutacji specjalistów IT, która poprzez sourcing (zdobywanie nowych kandydatów) i screening (ocenę wiedzy) z wykorzystaniem formuły konkursowej (hackathonów) – jest innowacyjną formą pozyskiwania kandydatów do pracy z właściwymi i sprawdzonymi kompetencjami (a nie deklarowanymi w CV). W czasie hackathonów kodu - programiści kodują rozwiązania w swoich przeglądarkach, a ich kody są oceniane w sposób zautomatyzowany. Wprowadza to fundamentalną różnicę w stosunku do tradycyjnej rekrutacji i umożliwia firmom łatwiejszą, szybszą, skuteczniejszą i tańszą (o ok. 85%) formę pozyskiwania nowych pracowników IT w porównaniu z dotychczasowymi metodami.
Planowane efekty:
W pełni rozwinięta funkcjonalność hackathonu kodu pozwoli na efektywną promocję i sprzedaż rozwiązania do potencjalnych Klientów tj. rekruterów poszukujących programistów, a tym samym osiągnięcie założonego poziomu przychodów. Z kolei rozwój platformy o niezbędne funkcjonalności, kompatybilne z modułem "hackathonu kodu" pozwoli na efektywne pozyskiwanie i angażowanie społeczności programistów.
Wartość Projektu:
1.039.225 PLN
Wkład EFRR:
799.765 PLN