Co jakby połączyć kryptowaluty z ekologią? Odpowiedzią na to pytanie jest RecyCoin - nowa kryptowaluta wspierająca ekologiczne działania ludzi.
Wstęp
W przypadku standardowych kryptowalut wydobywanie oraz transakcje wiążą się z wykorzystywaniem bardzo dużej ilości energii elektrycznej najczęściej pochodzącej ze spalania paliw kopalnych. Sam Bitcoin (https://www.cnbc.com/2021/02/05/bitcoin-btc-surge-renews-worries-about-its-massive-carbon-footprint.html) generuje tyle dwutlenku węgla rocznie co Nowa Zelandia. Szacuje się, że w ciągu trzech dekad sam jego wpływ na klimat mógłby doprowadzić do podniesienia globalnych temperatur o 2°C (w porównaniu z epoką przed przemysłową).
W naszym przypadku walutę można uzyskać jedynie poprzez działania ekologiczne takie jak: oddawanie butelek, zakrętek, makulatury, puszek itd. Sam blockchain jest typu private, gdzie zarządzanie oraz dystrybucja tokenów jest kontrolowana przez wybranych partnerach.
https://i.imgur.com/ZnCF9J6.png
Już dzisiaj takie rozwiązania używane są w sferze bankowości, więc łatwo można by rozwinąć istniejącą już infrastrukturę przy minimalizacji środków potrzebnych do implementacji oraz zarządzania samym RecyCoinem.
Następnym problemem związanym ze współczesnymi kryptowalutami jest wysoki próg wejścia. Mimo dużego "hypeu" otaczającego kryptowaluty dalej brakuje rozwiązania umożliwiającego typowemu Kowalskiemu wejścia w świat kryptowalut. Nasze rozwiązanie pozwala na bardzo łatwe rozpoczęcie swojej przygody z RecyCoinem, gdzie każdy posiadający telefon, konto w banku i parę pustych plastikowych butelek jest w stanie dołączyć do naszego systemu.
RecyCoin
RecyCoina można "wydobyć" poprzez działania wspierające ekologie. Jednym z takich przykładów jest przygotowany przez nas RecyCoMat pozwalający na wymianę odpadów segregowanych na walutę. Innym przykładem wydobywania może być wytwarzanie prądu poprzez domowe panele słoneczne, lub poprzez zakup odpowiednio oznaczonych ekologicznych elementów.
https://i.imgur.com/h19PtNt.png
Poprzez wykorzystanie blockchaina jesteśmy w stanie zaoferować użytkownikom oraz partnerom bezpieczny, oraz przejrzysty system działający w szeroko rozumianej tematyce Eco, gdzie poprzez początkowe działania ekologiczne (oddanie butelek) użytkownicy są wynagradzani za dalsze działania bezpieczne dla środowiska.
Transakcje i wypłacanie środków
RecyCoin posiada cechy typowe dla kryptowaluty: bezpieczny system, w naszym przypadku częściowo rozproszony charakter oraz możliwość dowolnego rozliczania płatności między użytkownikami.
Oferujemy usługę zapłaty naszą walutą w firmach partnerskich, które oferują produkty lub usługi ekologiczne co zdecydowanie powiększyłoby ich atrakcyjność w oczach konsumentów. Również możliwe jest otrzymanie RecyCoina jako swoistych punktów lojalnościowych podczas zakupu ekologicznych produktów lub usług przy użyciu standardowej waluty. W ten sposób tworzymy zamknięty układ, gdzie użytkownik zawsze czerpie korzyści z wybierania ekologii oraz korzystania z naszej waluty.
Jeżeli ktoś nie chce uczestniczyć w projekcie to dalej ma możliwość przewalutowania się na tradycyjną walutę przy pomocy konta w banku partnerskim.
Wypłacania środków w banku
Operatorem transakcji pozwalającym na wypłacenie RecyCoina na tradycyjną walutę będą banki partnerskie, które w ramach wymiany pobierają dużą marżę, co pozwoli na zatrzymanie kryptowaluty w obiegu. Przykładem takiej usługi może być Revoult, który aktualnie pozwala swoim użytkownikom na bardzo łatwy zakup oraz wymianę walut wewnątrz swojego ekosystemu.
Wymiana na giełdach
Jednym z tych elementów jest możliwość wymiany na giełdach kryptowalutowych. Przyczyni się to do otwarcia środowiska kryptowalutowym inwestorom, którzy stwierdzą, że chcą zakupić RecyCoina lub wymienić swoje inne kryptowaluty właśnie na niego.
Model biznesowy
Coraz częściej dużym instytucją zależy, żeby zredukować negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko naturalne. Naszym modelem biznesowym może być włączenie się w taki program rozwojowy gdzie celem byłoby zredukowanie wpływu kryptowalut na środowisko.
Partner bankowy jako operator portfela pozyskuje grupę nowych klientów, zainteresowanych ekologia oraz nowymi technologiami.
Sposobem zarobku dla partnera bankowego może być odliczanie minimalnej prowizji od wykonanej transakcji. Również bank jako operator kryptowaluty będzie pobierał prowizje za prowadzenie portfela oraz przy przewalutowaniu na tradycyjną walutę.
RecyCoMat
RecyCoMat jest najprostszym sposobem na dołączenie do systemu. Jest to maszyna, której zadaniem będzie przyjmowanie odpadów możliwych do recyklingu, za które będzie wydawała RecyCoiny na portfel użytkownika. Automaty mogłyby być ustawione przed punktami partnerów. Firmy, które zdecydują się na udział zyskają na wizerunku, poprzez wsparcie ekologicznych rozwiązań. Pozwoli to się przełożyć na potencjalną bazę klientów korzystających już z RecyCoina.
Budowa automatu
Taki RecyCoMat, w przypadku, w którym stałby na dworze, potencjalnie jest w stanie generować prąd z paneli fotowoltaicznych umieszczonych na dachu RecyCoMatu co obniża koszt dla partnerów.
Automat jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Comments (0)