Jesteś programistą pasjonującym się sztuczną inteligencją? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z programowaniem, chciałbyś dowiedzieć się więcej o AI oraz poznać osoby o podobnych zainteresowaniach?
Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi 'tak', spotkajmy się 10 marca w Katowicach na kolejnym Hackathonie AI. Hackathon organizowany jest przez platformę ChallengeRocket.com w ramach EMEA Coders League.
Gwarantujemy dobrą zabawę i czas spędzony w doborowym towarzystwie! Jeżeli masz dodatkowe pytania, napisz na iwona@challengerocket.com.
Przebieg konkursu
1. Minikonkurs:
Przez 2 godziny będziemy tworzyć podstawowe boty AI, grając w proste gry oparte na dylemacie więźnia. Programujemy głównie dla zabawy i treningu, jednak na twórców najlepszych botów czekają ciekawe nagrody! Więcej o dylemacie więźnia znajdziesz tutaj. Jesteś dopiero początkującym programistą? Nigdy wcześniej nie miałeś styczności z AI? Nic nie szkodzi! Jeżeli masz ciekawy i kreatywny pomysł na strategię gry, przyjdź i spróbuj swoich sił w pierwszym w Polsce Hackathonie AI!
2. Debata oksfordzka:
„AI może oznaczać koniec ludzkości” - to słynne słowa Stephena Hawkinga.Ten znany na całym świecie astrofizyk twierdzi, że rozwój sztucznej inteligencji może się wiązać z końcem rodzaju ludzkiego. Zgadzasz się z jego tezą?
Czy ludzie mogą stracić kontrolę nad sztuczną inteligencją? Czy uważasz, że inteligencja maszyn jest w stanie przekroczyć ograniczenia inteligencji biologicznej, i czy to może oznaczać zagładę ludzkości? Czy HAL 9000 z „2001: Odyseja kosmiczna” jest tylko wymysłem science-fiction, czy może jest to realistyczny scenariusz warty rozważenia? Jesteśmy bardzo ciekawi Twojej opinii.
Weź udział w naszej debacie, w sobotę 10 marca i powiedz nam co o tym sądzisz! Więcej na temat debaty oksfordzkiej dowiesz się tutaj.
Dlaczego warto wziąć udział?
Kryteria oceny prac
- innowacyjność i pomysłowość zaproponowanych rozwiązań,
- użyteczność i estetyka,
- potencjał społeczny,
- potencjał rozwojowy i biznesowy aplikacji,
- zgodność z wskazanymi kategoriami przewodnimi hackathonu.
Informacje dodatkowe
Wydarzenie jest bezpłatne. Udział mogą w nim wziąć tylko wcześniej zarejestrowani uczestnicy. Pamiętaj żeby przynieść ze sobą własny sprzęt oraz pozytywne nastawienie! Wszystkie prawa autorskie do projektów pozostają Twoją własnością. Staramy się zainteresować wydarzeniem sponsorów, którzy szukają utalentowanych programistów. Ale bez obaw, agresywna rekrutacja podczas wydarzenia nie wchodzi w grę!
Liczba miejsc jest ograniczona. Jeśli zgłosi się więcej osób, decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zapewniają dostęp do darmowego wifi.
Więcej na temat organizacji hackathonów znajdziesz w zakładce hackathon.