Smart City Hackathon
Wizja Rozwoju

CURRENT STATUS

Winners announcement

SEE RESULTS

Thanks to all Participants!

SEE RESULTS

Smart City Hackathon Wizja Rozwoju

FAQ

Czym jest hackathon?

Hackathon to wydarzenie najczęściej odbywające się w bardzo krótkim czasie, na przykład na przestrzeni dnia lub weekendu. Jego celem jest rozwiązanie określonego w dniu rozpoczęcia problemu, co pozwala w sprawiedliwy sposób wykazać się uczestnikom swoimi umiejętnościami, biorąc pod uwagę wyłącznie pracę wykonaną w trakcie wydarzenia. Uczestnicy spędzają ten czas programując, współpracując, pijąc kawę i budując nowe znajomości ze sobą oraz firmami obecnymi na miejscu.

Kto jest organizatorem konkursu?

Fundacja Vizja Rozwoju. Partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Udział w konkursie mogą wziąć osoby indywidualne oraz zespoły składające się z minimalnie 2 i maksymalnie 5 osób.

Gdzie i kiedy odbędzie się hackathon?

Wydarzenie odbędzie się 25-26 czerwca 2018 roku w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdynii.

Co ze sobą przynieść?

Niezbędny sprzęt (laptop, ładowarkę) i inne rzeczy które mogą Ci się przydać przy tworzeniu projektu, a także dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość oraz dużo energii i pozytywne nastawienie! My zajmiemy się resztą - zapewniamy posiłki oraz napoje.

Mam już napisaną część aplikacji, czy mogę z nią zglosić się do konkursu?

Jeśli masz już gotowy projekt, nad którym chciałbyś kontynuować pracę w ramach konkursu, zgłoś to Organizatorom. Takie projekty będą oceniane pod kątem nowych funkcjonalności/modułów, które powstały w trakcie trwania Hackathonu. Przed wydarzeniem możesz przygotować warstwę graficzną i biblioteki. Nie masz pomysłu na aplikację? nasi mentorzy w trakcie hackathonu pomogą Ci w wymyśleniu lub weryfikacji Twojego pomysłu.

Jak mogę się zarejestrować?

Zarejestruj się używając formularza znajdującego się na stronie challengerocket.com/smartcityhackathon – klikając przycisk „I want to participate”. Wszyscy członkowie zespołu muszą zarejestrować się indywidualnie za pomocą formularza rejestracyjnego.

Czy udział w wydarzeniu jest płatny?

Nie, udział w wydarzeniu jest bezpłatny i dobrowolny.

Co jeśli nie mam zespołu?

Nie jesteś jedyny! Po prostu przyjdź wcześniej żeby mieć chwilę na rozmowę z uczestnikami. Wiele Zespołów potrzebuje dodatkowych rąk do pracy i z chęcią przyjmie Cię do swojej drużyny.

Z jakiego oprogramowania można korzystać podczas hackathonu?

W trakcie wydarzenia można korzystać z każdego posiadanego i/lub dostępnego oprogramowania w zakresie jego licencji.

Co jest nagrodą główną w konkursie?

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 10.000 zł. Autorzy zwycięskiego projektu otrzymają nagrodę w wysokości 5.000 zł oraz możliwość nawiązania współpracy z Fundacją Vizja Rozwoju oraz Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii.

Co jeśli nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie?

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na iwona@challengerocket.com, w tytule maila wpisując "Smart City Hackathon".