Smart City Hackathon
Wizja Rozwoju

CURRENT STATUS

Winners announcement

SEE RESULTS

Thanks to all Participants!

Smart City Hackathon Wizja Rozwoju

FAQ

Czym jest hackathon?

Hackathon to wydarzenie najczęściej odbywające się w bardzo krótkim czasie, na przykład na przestrzeni dnia lub weekendu. Jego celem jest rozwiązanie określonego w dniu rozpoczęcia problemu, co pozwala w sprawiedliwy sposób wykazać się uczestnikom swoimi umiejętnościami, biorąc pod uwagę wyłącznie pracę wykonaną w trakcie wydarzenia. Uczestnicy spędzają ten czas programując, współpracując, pijąc kawę i budując nowe znajomości ze sobą oraz firmami obecnymi na miejscu.

Kto jest organizatorem konkursu?

Fundacja Vizja Rozwoju. Partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Udział w konkursie mogą wziąć osoby indywidualne oraz zespoły składające się z minimalnie 2 i maksymalnie 5 osób.

Gdzie i kiedy odbędzie się hackathon?

Wydarzenie odbędzie się 25-26 czerwca 2018 roku w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdynii.

Co ze sobą przynieść?

Niezbędny sprzęt (laptop, ładowarkę) i inne rzeczy które mogą Ci się przydać przy tworzeniu projektu, a także dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość oraz dużo energii i pozytywne nastawienie! My zajmiemy się resztą - zapewniamy posiłki oraz napoje.

Mam już napisaną część aplikacji, czy mogę z nią zglosić się do konkursu?

Jeśli masz już gotowy projekt, nad którym chciałbyś kontynuować pracę w ramach konkursu, zgłoś to Organizatorom. Takie projekty będą oceniane pod kątem nowych funkcjonalności/modułów, które powstały w trakcie trwania Hackathonu. Przed wydarzeniem możesz przygotować warstwę graficzną i biblioteki. Nie masz pomysłu na aplikację? nasi mentorzy w trakcie hackathonu pomogą Ci w wymyśleniu lub weryfikacji Twojego pomysłu.

Jak mogę się zarejestrować?

Zarejestruj się używając formularza znajdującego się na stronie challengerocket.com/smartcityhackathon – klikając przycisk „I want to participate”. Wszyscy członkowie zespołu muszą zarejestrować się indywidualnie za pomocą formularza rejestracyjnego.

Czy udział w wydarzeniu jest płatny?

Nie, udział w wydarzeniu jest bezpłatny i dobrowolny.

Co jeśli nie mam zespołu?

Nie jesteś jedyny! Po prostu przyjdź wcześniej żeby mieć chwilę na rozmowę z uczestnikami. Wiele Zespołów potrzebuje dodatkowych rąk do pracy i z chęcią przyjmie Cię do swojej drużyny.

Z jakiego oprogramowania można korzystać podczas hackathonu?

W trakcie wydarzenia można korzystać z każdego posiadanego i/lub dostępnego oprogramowania w zakresie jego licencji.

Co jest nagrodą główną w konkursie?

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 10.000 zł. Autorzy zwycięskiego projektu otrzymają nagrodę w wysokości 5.000 zł oraz możliwość nawiązania współpracy z Fundacją Vizja Rozwoju oraz Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii.

Co jeśli nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie?

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na iwona@challengerocket.com, w tytule maila wpisując "Smart City Hackathon".