#SustainHack czyli Hakowanie dla zrównoważonego rozwoju!
#SustainHack to Konkurs Idei, który bezpośrednio nawiązuje do celów zrównoważonego rozwoju (Sustainable Development Goals ustalonych przez ONZ) oraz odpowiedzialnego biznesu.
Współorganizatorem Konkursu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a partnerami #SustainHack są Bank BGŻ BNP Paribas i Kompania Piwowarska.
FOB jest organizatorem 7. Targów CSR, które odbędą się 12 kwietnia 2018 roku w Galerii Stadionu PGE Narodowym w Warszawie. Targi to największe w Polsce wydarzenie dla świata odpowiedzialnego biznesu, zapewniające przestrzeń dyskusji, prezentacji dokonań firm oraz organizacji w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Partnerzy #SustainHack
Bank BGŻ BNP Paribas
Misją Banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą naszym klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”, w tym odpowiedzialność za wpływ banku na otoczenie biznesowe, społeczne i środowisko.
Strategia społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) Banku podzielona na cztery wymiary odpowiedzialności (gospodarcza, społeczna, obywatelska i środowiskowa) zawiera konkretne projekty w ramach dwunastu zobowiązań we wszystkich obszarach odpowiedzialnego Banku.
Jednym z zobowiązań jest zwiększanie dostępności produktów i usług oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Wszyscy doradcy są przeszkoleni z obsługi klientów z dysfunkcjami, nieustannie pracujemy nad dostosowaniem strony www, a każdy oddział jest wyposażony w ekrany powiększające oraz ramki do składania podpisu na dokumentach (ułatwienie dla osób z dysfunkcją wzroku).
Kompania Piwowarska
Kompania Piwowarska skupia trzy browary o wieloletniej historii: Tyskie Browary Książęce (rok założenia - 1629), Browar Dojlidy w Białymstoku (1768) i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu (1895). To w nich warzymy najchętniej wybierane przez Polaków piwa, między innymi: Żubra, Tyskie, Lecha, Dębowe, Redd'sa oraz kolekcję specjalności Książęcego. Sprawdzone receptury, naturalne składniki, nieskazitelna czystość w naszych browarach a przede wszystkim umiejętności doświadczonych piwowarów - to wszystko sprawia, że warzone przez nas piwa są cenione w Polsce i za granicą.
Jako firma odpowiedzialna społecznie troszczymy się o ludzi i środowisko wokół nas. Realizując strategię zrównoważonego rozwoju promujemy odpowiedzialność i umiarkowanie w spożywaniu alkoholu, szkolimy sprzedawców, oszczędzamy wodę i energię.
W skrócie
Jesteś programistą, inżynierem, naukowcem, marketingowcem, grafikiem, studentem, członkiem startupu albo po prostu kreatywną osobą z innowacyjnymi ideami?
Weź udział w #SustainHack, wygraj nagrodę w postaci 10.000 PLN i zainspiruj partnera Konkursu do prac nad rozwojem Twojego pomysłu!
Aplikuj do Konkursu z każdego miejsca w Polsce! Weź udział w #SustainHack sam lub z zespołem. Aplikuj na jedno bądź dwa wyzwania - zwiększ swoje szanse na wygraną!
Pamiętaj, to jest KONKURS IDEI - poszukujemy innowacyjnych pomysłów, nie tylko gotowych rozwiązań!
Podejmij wyzwanie!
Bank BGŻ BNP Paribas i Kompania Piwowarska hakują dla zrównoważonego rozwoju! Podejmij się jednego lub dwóch wyzwań, w każdej kategorii czeka nagroda: 10 000 PLN!
-
Bank BGŻ BNP Paribas
ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA STARSZE POKOLENIE I GRUPY ZAGROŻONE WYKLUCZENIEM W DOSTĘPIE DO BANKOWOŚCI ONLINE
Cel 9: Budować stabilną infrastrukturę, promować zrównoważone uprzemysłowienie oraz wspierać innowacyjność
Cel 10: Mniej nierównościWYZWANIE BANKU BGŻ BNP PARIBAS
Współczesna bankowość zmierza w kierunku całkowitej digitalizacji. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że obsługa konta bankowego staje się coraz bardziej przystępna, szybka, łatwa i przyjemna. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich. Co z osobami starszymi, nieprzystosowanymi do rozwiązań najnowszych technologii (takich jak bankowość internetowa czy mobilna) oraz klientami , których działania ogranicza ich niepełnosprawność (np. osoby niedosłyszące, osoby niewidome)? Jak pomóc tym, którzy nie rozumieją “bankowego” języka, nie mają poczucia bezpieczeństwa korzystając z bankomatów, bankowości elektronicznej czy mobilnej?
Pomyśl o swoich rodzicach, dziadkach, znajomych i stwórz rozwiązanie, które ułatwiłoby im życie! Spraw, by ich doświadczenia z bankiem były od dziś już tylko przyjemne i bezstresowe!
W trakcie tworzenia swojego projektu pomyśl o kwestiach, takich jak zdrowie, bezpieczeństwo czy przejrzysta komunikacja z bankiem.
Czekamy na Twoje pomysły!
-
Kompania Piwowarska
ODPOWIEDZIALNA KONSUMPCJA ALKOHOLU - JAK NIE SZKODZIĆ SOBIE I INNYM
Cel 3: Zapewnić wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowe życie oraz promować dobrobyt
WYZWANIE KOMPANII PIWOWARSKIEJ
Ze spożywaniem alkoholu powinna się wiązać idea odpowiedzialnej konsumpcji. Jak więc sprawić, by osoby poniżej 18. roku życia przestały sięgać po alkohol? Jak sprawić, by kobiety w ciąży nie piły alkoholu? Jak przekonać kierowców, by nigdy nie prowadzili po alkoholu?Stwórz rozwiązanie, które przyczyni się do zmian postaw społecznych w sprawach dotyczących spożywania alkoholu. Pomyśl o tym, jak dorośli mogą wpłynąć na nieletnich? Jak sprzedawcy mogą efektywniej odmawiać nieletnim sprzedaży alkoholu? Jak uświadamiać kobiety oraz ich bliskich, że alkohol w ciąży szkodzi? Jak pomóc kierowcom sprawdzać trzeźwość? Jak Ty możesz zapewnić bezpieczeństwo swoim najbliższym? Jak możesz zapobiec podejmowaniu przez nich nieodpowiedzialnych decyzji?
Pomyśl o swoich najbliższych i zbuduj rozwiązanie, które sprawi, że doświadczenie związane ze spożywaniem piwa będzie zawsze tylko pozytywne!
Pamiętaj:
Kompania Piwowarska to firma odpowiedzialna społecznie, co oznacza, że nigdy nie adresuje swoich działań do osób poniżej 18 roku życia. Adresatami Twojego rozwiązania mogą być wyłącznie osoby dorosłe.
Nie proponuj nowych regulacji prawnych. Stawiamy na zmianę postaw związanych ze spożywaniem alkoholu.
Wymagania dotyczące prac
Dokładne informacje i wytyczne znajdziesz w zakładce REGULAMIN #SustainHack.
W ramach Konkursu #SustainHack możesz przedstawić swoje rozwiązanie za pomocą 1 z poniższych:
- Prezentacji PowerPoint (do 10 slajdów) w formie PDF
- Filmu/animacji/wideo (do 3 minut)
- Gotowego produktu
Do opisu swojego projektu możesz użyć również dodatkowych zdjęć, plików i dokumentacji.
Obowiązkowo przygotuj jeden (dodatkowy) slajd, na którym przedstawisz w skrócie całe rozwiązanie.
Kryteria oceny prac uczestników
- Innowacyjność i atrakcyjność rozwiązania
- Potencjał rozwojowy, biznesowy projektu
- Adekwatność do tematyki Konkursu
- Użyteczność i estetyka
- Możliwość dotarcia do dużej grupy odbiorców
- Formuła i sposób prezentacji