#SustainHack

CURRENT STATUS

Ogłoszenie zwycięzców

SEE RESULTS

Thanks to all Participants!

#SustainHack

Results

#SustainHack to Konkurs Idei dotyczący zrównoważonego rozwoju, który organizowany jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z Bankiem BGŻ BNP Paribas i Kompanią Piwowarską.

W konkursie można było podjąć się dwóch wyzwań:

 • BANKU: Stworzyć projekt, który sprawi, że starsze osoby i klienci z niepełnosprawnościami będą mogli z przyjemnością i łatwością korzystać z usług bankowych! 
 • KOMPANII: Zbudować rozwiązanie, które ograniczy spożywanie alkoholu przez nieletnich, kierowców bądź kobiety w ciąży! 

Kryteria oceny obejmowały takie czynniki, jak:

 • Innowacyjność i atrakcyjność rozwiązania
 • Potencjał rozwojowy, biznesowy projektu
 • Adekwatność do tematyki Konkursu
 • Użyteczność i estetyka
 • Możliwość dotarcia do dużej grupy odbiorców
 • Formuła i sposób prezentacji


Wszystkie projekty możesz zobaczyć tutaj.

 • 2 Zwycięzców
 • 64 Projekty
 • 242 Uczestników

Chatboty są już stosowane w biznesie jednak, z tego co nam wiadomo, nikt nie wpadł na pomysł aby pomagały w zachowaniu umiaru przy spożywaniu alkoholu. Taki dyskretny kompan, który na bieżąco przypomina np. o piciu wody i jedzeniu podczas spożywania alkoholu lub odpowiada na wątpliwości związane ze spożywaniu alkoholu w różnych sytuacjach może być świetnym źródłem wiedzy i motywacji dla osób, którym zależy na zachowaniu umiaru. Konwersacja z chatbotem daje i podpowiedzi i dostęp do wiedzy tu i teraz. Na dodatek nie w formie wykładu, ale swobodnej, przyjacielskiej konwersacji. Chatbot to świetna przestrzeń do budowania współpracy ze specjalistami oraz organizacjami zainteresowanymi - podobniej jak my - przeciwdziałaniem nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Podoba nam się też jego nazwa – KOMPAN, która dobrze kojarzy się i ze wsparciem jakie może zapewniać użytkownikom i z nazwą naszej firmy.Cieszymy się, że jako Bank BGŻ BNP Paribas mogliśmy wziąć udział w pierwszej edycji projektu #SustainHack. Spłynęło wiele wartościowych pomysłów i liczymy na to, że część z nich uda nam się wprowadzić w życie. To pokazuje, jak ważna i cenna jest to inicjatywa, a z drugiej strony także ciekawa metoda poszukiwania innowacyjnych rozwiązań biznesowych dla równoważonego rozwoju. Projekt ma również wymiar edukacyjny. Zwraca uwagę na ważne problemy społeczne, przez co wpisuje się w naszą strategię społecznej odpowiedzialności biznesu i jednocześnie wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju.

Zwycięzca

 1. d 1

  dorota_h_jurek

  Wyzwanie Kompanii Piwowarskiej Chatbot Kompan-Twój kompan w odpowiedzialnym piciu

  10 000 PLN

  Chatbot Kompan jest dyskretnym przyjacielem, który przypomina o zasadach odpowiedzialnego picia, bezpiecznym powrocie do domu, pokazuje alternatywny sposób na spędzenia czasu ze znajomymi, upomina, gdy niewyraźnie piszesz, przypomina o piciu wody i jedzeniu.

 2. a 1

  anirudh71199

  Wyzwanie Banku BGŻ BNP Paribas Łatwo-bezpiecznie-internetowo

  10 000 PLN

  Nasza aplikacja eliminuje trudności jakie stawiają współczesne technologie osobom starszym w korzystaniu z bankowości internetowej i sprawnym korzystaniu z nich w codziennym życiu. Aplikacja ta jest w pełni customizowana i dostosowana do potrzeb osób niedowidzących bądź niedosłyszących.