Obecnie maklerzy siedzą przed ścianą monitorów ograniczeni przestrzenią, a wszystkie operacje kosztują dużo cennego czasu. Wychodząc naprzeciw temu problemowi, proponujemy innowacyjne rozwiązanie: indywidualny pulpit VR. Wykorzystanie przestrzeni wirtualnej pozwala pozbyć się ograniczenia przestrzeni i rozmieścić wszystkie niezbędne elementy w postaci interaktywnych kafelków w zasięgu ręki użytkownika. Na kafelkach mogą być przedstawiane zwykłe pulpity monitora, ale także dodatkowe narzędzia wizualizacji danych, między innymi wykresy 4D oraz dowolne obiekty niezbędne użytkownikowi.
Czym jest wykres 4D? Jest to wykres przedstawiony w trzech wymiarach rozszerzony o 4 wymiar zaznaczony kolorami. Istnieje wiele wyników badań renomowanych placówek naukowych udowadniających łatwiejszy wgląd w dane w VR.
Kafelki mogą być przemieszczane przez użytkownika w dowolny sposób wykorzystując uproszczone gesty. Dzięki temu, w zasięgu widzenia użytkownika znajduje się większa ilość danych, ułatwiając pracę maklera. Aplikacja umożliwia prezentację danych pobranych z internetu w czasie rzeczywistym oraz dokonywanie transakcji w sposób szybszy i pewniejszy. Zwiększenie ilości danych w polu widzenia maklera zwiększa efektywność jego pracy.
Aplikacja może zostać zintegrowana z obecnie istniejącymi aplikacjami mobilnymi i webowymi dostarczanymi przez banki a także można ją z powodzeniem wykorzystywać w innych zastosowaniach gdzie potrzebna jest duża i wydajna przestrzeń robocza.
Nasze rozwiązanie wykorzystuje najnowszą technologię z dziedziny przestrzeni wirtualnej, pozwala na mapowanie ruchu rąk i głowy na przestrzeni 9m^2. A kontrolery pozwalają na interakcję poprzez wbudowane przyciski oraz touch pady.
Aplikację można łatwo przenieść na urządzenia mobilne do wykorzystania z takimi okularami jak google cardboard, GearVR czy Google DayDream oraz webVR.
Opis filmu:
Film prezentuje podstawowe interakcje możliwe w aplikacji.
Przedstawione na filmie zielone kafelki to menu wyboru danych do wizualizacji. Globus pozawala na wybór danych z konkretnych krajów. Niebieskie pola rozmieszczone wkoło użytkownika oznaczają miejsce zaczepienia wirtualnych elementów. W 0:26 dwa wykresy 2D zostają połączone i na ich podstawie tworzy się wykres 3D w odcieniach koloru fioletowego.
Comments (0)