Twórcy aplikacji, programiści - pokażcie, jak wiele łączy technologię i sztukę. Czekają nagrody, duża dawka dobrej zabawy i możliwość współpracy z prestiżowymi partnerami z obszaru kultury! Myślą przewodnią konkursu jest zastosowanie nowych technologii w kulturze i sztuce.
PRZEBIEG KONKURSU:
1. Stwórz aplikację lub jej dopracowany prototyp, który realizuje co najmniej jeden z przykładowych celów:
- zachęca młode osoby w wieku 16-25 do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez instytucje kultury (muzea, teatry, filharmonie),
- umożliwia lub ułatwia zakup online biletów na wydarzenia kulturalne,
- pełni rolę edukacyjną i informacyjną w obszarze kultury i sztuki,
- jest narzędziem, które w dowolny sposób pozwala na łączenie nowych technologii z kulturą i sztuką.
2. Przygotuj maksymalnie 2-minutowe nagranie wideo lub screencast prezentujący Twoją aplikację (koniecznie sprawdź zakładki Zasady oraz Zasoby).
3. Wyślij zgłoszenie do dnia 31.05.2016 korzystając ze strony konkursowej: hackart.challengerocket.com.
4. Zgłoszone projekty wezmą udział w ogólnopolskim głosowaniu w dniach 02.06.2016 - 10.06.2016. Internauci zdecydują o tym, który twórca otrzyma nagrodę publiczności!
5. Ogłoszenie finalistów odbędzie się w dniu 15.06.2016 po naradach Jury. Twórcy najlepszych projektów otrzymają wartościowe nagrody oraz mogą zostać zaproszeni do zrealizowana pełnych wersji aplikacji z wybranymi instytucjami kultury.
DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?
- sprawdzisz swoje umiejętności w zakresie programowania oraz kreatywnego myślenia,
- masz szansę na wygranie cennych nagród,
- poznasz ciekawych ludzi ze świata kultury, biznesu i nowych technologii,
- możesz mieć szansę na zrealizowanie pełnej wersji aplikacji z wybranymi instytucjami kultury (niekoniecznie Twoja aplikacja musi wygrać konkurs, aby otrzymać propozycję współpracy),
- uzyskasz wartościowy wpis do CV (informacje o zwycięzcach w licznych publikacjach prasowych).
KRYTERIA OCENY PRAC:
- innowacyjność i pomysłowość zaproponowanych rozwiązań (szereg inspiracji znajdziesz w zakładce Zasoby),
- użyteczność i estetyka,
- potencjał społeczny,
- potencjał rozwojowy, kulturowy i biznesowy aplikacji - m.in. możliwość wykorzystania projektu w innych ośrodkach kultury,
- zgodność z wskazanymi kategoriami przewodnimi hackathonu.
Jesteś dopiero początkującym programistą? Nic nie szkodzi! W naszym konkursie liczy się pomysł, kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia Twojej aplikacji. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w pracy nad ciekawymi projektami z dziedziny kultury!
INFORMACJE DODATKOWE:
Uczestnicy sami decydują o kształcie projektu, a rozwiązanie może zostać wykonane w dowolnej technologii (np. Android, iOS, aplikacja webowa) przy użyciu dowolnych narzędzi. Istnieje możliwość zgłoszenia już wcześniej stworzonych przez siebie aplikacji, o ile spełniają one warunki konkursowe.
Dodatkowo wszyscy uczestnicy mogą korzystać z IBM Bluemix przy tworzeniu swoich konkursowych aplikacji. Do dyspozycji uczestników są również Beacony Estimote. Więcej informacji na temat tych narzędzi oraz możliwości ich wykorzystania znajdziecie w zakładce Zasoby.