UEK Hack Cup

Current status
Completed See the winners

 • Online
 • Duration 08.05.17-18.06.17
 • Prize pool 6000 PLN

Challenge outline

Wstęp

UEK HACK CUP to hackathon online organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Celem konkursu jest usprawnienie procesów i znalezienie innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań, występujących w codziennym funkcjonowaniu uczelni i studentów.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką organizacji i zarządzania oraz pasjonatów nowych technologii, którzy chcą stworzyć coś nowego, niepowtarzalnego i przydatnego!


Podejmij wyzwanie (indywidualnie lub z zespołem) i zaproponuj rozwiązanie, które zrewolucjonizuje funkcjonowanie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie!

WAŻNE: Nie musisz być studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, aby wziąć udział w hackathonie - zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką konkursu.

Wyzwania

Wybierz jedno z zaproponowanych wyzwań konkursowych i wyślij swój pomysł.

Pamiętaj, że istnieje możliwość zgłoszenia (indywidualnie lub w zespole) dowolnej liczby rozwiązań. Swój projekt możesz zaprezentować w jednej z form:


 • filmu wideo (maks. 3 minuty),
 • dokumentu tekstowego (maks. 3 strony A4) lub prezentacji (maks. 10 slajdów),
 • prototypu aplikacji (mobilnej lub webowej)

   wraz z krótką dokumentacją (maks. 3 strony A4).1. Internetowy kalendarz

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie jest uczelnią, w której studenci i pracownicy sporo robią poza salą wykładową - organizują otwarte wykłady i seminaria, konferencje i sympozja naukowe, najrozmaitszego rodzaju konkursy i festiwale, koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne, angażują się społecznie i charytatywnie. W ciągu roku akademickiego dzieje się naprawdę dużo! Zdarza się więc, że wydarzenia konkurują ze sobą o miejsce, czas i uwagę uczestników. Czas to zmienić!

 • Zadanie polega na stworzeniu koncepcji i prototypu internetowego kalendarza, który:  ułatwi planowanie wydarzeń (dzięki któremu wyelimnuje się ewentualne kolizje), stanie się interaktywną mapą ułatwiającą szukanie interesujących wydarzeń oraz będzie narzędziem promocji ciekawych inicjatyw.2. Dialog UEK z lokalnym otoczeniem

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie pracuje bardzo wielu specjalistów z najróżniejszych dziedzin - od zarządzaniem przedsiębiorstwem poczynając, poprzez zarządzanie finansami, organizację administracji publicznej, prawo, handel międzynarodowy, turystykę a na społecznej odpowiedzialności biznesu kończąc. Są otwarci na współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, samorządem i organizacjami społecznymi. Nie chcą, by ich studenci pisali prace dyplomowe "do szuflady", za to bardzo chcą, aby prowadzone przez studentów badania oraz tworzone rozwiązania jak najlepiej i bezpośrednio służyły lokalnej gospodarce i społeczeństwu. Jak do tego doprowadzić?

 • Zadanie polega na stworzeniu efektywnego modelu współpracy uniwersytetu z lokalnym otoczeniem, wspierającym powstawanie prac wdrożeniowych, których celem będzie rozwiązywanie rzeczywistych problemów, z jakimi borykają się lokalni przedsiębiorcy, sektor publiczny oraz organizacje pozarządowe.3. Spersonalizowane powiadomienia UEK

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie ma długoletnią tradycję. Chętnie jednak korzysta z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Obecnie potrzebuje skutecznego kanału komunikacji ze studentami za pomocą dowolnej aplikacji mobilnej (np. wykorzystującej usługę sms lub podobną).

 • Zadanie polega na stworzeniu koncepcji i wykonaniu prototypu systemu spersonalizowanych powiadomień o aktualnym harmonogramie zajęć, bieżąco monitorującym zmiany, umożliwiającym także przesyłanie ważnych komunikatów od rektora oraz informacji o interesujących wydarzeniach dziejących się na terenie uczelni, filtrowanych według kryteriów podanych przez użytkownika końcowego.

Co trzeba zrobić?


Przebieg konkursu

1. Stwórz projekt, który jest odpowiedzią na postawione wyzwania. Pamiętaj, że istnieje możliwość zgłoszenia, indywidualnie lub w zespole maksymalnie 4-osobowym, dowolnej liczby rozwiązań.


2. Aby otrzymać szansę na wygraną wystarczy, że przedstawisz swój pomysł w dowolnej formie, zarejestrujesz się do konkursu naciskając przycisk "Chcę wziąć udział", a następnie przycisk "Wyślij zgłoszenie". Czekamy na Ciebie!


3. Zgłoszone projekty zostaną poddane ocenie Jury, które wybierze spośród nich najciekawsze prace.


4. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 26.06.2017. Łączna pula nagród wynosi 6000 PLN, a twórcy najlepszych projektów mogą zostać zaproszeni do zrealizowana pełnych wersji swoich rozwiązań!

Kryteria oceny prac

 • zgodność ze wskazanymi kategoriami przewodnimi hackathonu,
 • innowacyjność zaproponowanego rozwiązania,
 • praktyczność (użyteczność) rozwiązania,
 • potencjał społeczny, rozwojowy i biznesowy rozwiązania,
 • estetyka pracy.


UEK HACK CUP
 to wydarzenie, dzięki któremu każdy ma szansę na zrewolucjonizowanie życia uczelni i studentów! To Twój pierwszy hackathon online? Pamiętaj, że przede wszystkim liczy się Twój pomysł i kreatywne podejście do tematu. Zapoznaj się z wyzwaniami konkursu, opisz swój pomysł i wygraj nagrodę główną!


Pamiętaj, rozwiązanie możesz wysłać w dowolnej formie - krótkie wideo, opis w PDF, prezentacja, prototyp aplikacji.

Informacje dodatkowe

W konkursie może wziąć udział każda osoba lub drużyna posiadająca innowacyjny pomysł oraz kreatywne rozwiązanie. Uczestnicy sami decydują o kształcie i formie projektu. Jeżeli zdecydujesz się na prototyp aplikacji, możesz wykonać go w dowolnej technologii, przy użyciu dowolnych narzędzi. Nie musisz być studentem, by wziąć udział w konkursie UEK Hack Cup.

Więcej na temat organizacji hackathonów znajdziesz w zakładce hackathon.

Prizes

Check what's at stake!

 1. 1 miejsce

  1. Nagroda pieniężna: 3000 PLN
 2. 2 miejsce

  1. Nagroda pieniężna: 2000 PLN
 3. 3 miejsce

  1. Nagroda pieniężna: 1000 PLN

Schedule

Check details and do everything on time!

Weź udział w konkursie, wyślij zgłoszenie i zrewolucjonizuj życie studentów Uniwersytetu Ekonomicznego
w Krakowie!

 1. 08.05.17

  Rozpoczęcie hackathonu

  Do udziału w hackathonie zapraszamy wszystkich pasjonatów nowych technologii, którzy chcą stworzyć coś nowego i niepowtarzalnego, z myślą o Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie! Pula nagród wynosi 6000 PLN!

 2. 08.05-18.06.17

  Nadsyłanie zgłoszeń

  Projekty można nadsyłać do 18.06.2017. Wystarczy kliknąć na przycisk „Chcę wziąć udział” i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 3. 23.06.17

  Obrady Jury

  Zgłoszone projekty zostaną poddane ocenie Jury, które wybierze najciekawsze pomysły.

 1. 26.06.17

  Ogłoszenie wyników

  Wyniki hackathonu zostaną ogłoszone 26.06.2017. Łączna pula nagród wynosi 6000 PLN! Jest o co walczyć!

SZCZEGÓŁY HARMONOGRAMU MOGĄ ULEC ZMIANIE.

 • Wydarzenie pełne inspiracji, pomysłów, brainstormingu i kreatywności,
 • Łączna pula nagród w konkursie wynosi 6000 PLN,
 • Możliwość realizacji pełnych wersji wybranych projektów,
 • Dołączenie do rosnącej społeczności pasjonatów nowych technologii,
 • Ciekawy wpis do CV,
 • Dobra zabawa i nowe możliwości rozwoju!

Judges

They will choose the winners

PARTNERS AND SPONSORS

PARTNERS AND SPONSORS

Skontaktuj się z nami!

W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu.

Jeżeli masz pytania - napisz do nas:

kamila@challengerocket.com +48 733 693 100

+48 (22) 21 39 057

Our website uses cookies in order to provide you with a better user experience. By using our website you agree to our Privacy Policy.