Hackathon
Wizja Rozwoju '19

CURRENT STATUS

Completed

SEE RESULTS

Thanks to all Participants!

Hackathon Wizja Rozwoju '19

FAQ

Czym jest Hackathon?

Hackathon to wydarzenie najczęściej odbywające się w ograniczonym czasie (8, 12, 24, 48 godzin). Jego celem jest zakodowanie rozwiązania określonego wydarzeniem problemu, co pozwala w sprawiedliwy sposób wykazać się uczestnikom swoimi umiejętnościami, biorąc pod uwagę wyłącznie pracę wykonaną w trakcie wydarzenia. Uczestnicy spędzają ten czas programując, współpracując, pijąc kawę i budując nowe znajomości ze sobą oraz mentorami obecnymi na miejscu.

Kto jest organizatorem konkursu?

Organizatorem konkursu jest Fundacja Wizja Rozwoju.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Udział w konkursie mogą wziąć osoby indywidualne powyżej 18 roku życia oraz zespoły składające się z minimalnie 2 i maksymalnie 5 osób.

Gdzie i kiedy odbędzie się Hackathon?

Wydarzenie odbędzie się 24-25 czerwca 2019 roku w Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte (ul. inż. J. Śmidowicza 69) w Gdyni.

Co ze sobą przynieść?

Przynieś ze sobą wszystko, co będzie Ci potrzebne do kodowania, w tym laptop, ładowarkę i inne rzeczy, które uznasz za niezbędne. Pamiętaj również o zabraniu ze sobą dokumentu potwierdzającego tożsamość. W trakcie wydarzenia będą zapewnione posiłki oraz napoje, żebyś w całości mógł się poświęcić pracy nad swoim rozwiązaniem.

Mam już napisaną część aplikacji, czy mogę z nią zgłosić się do konkursu?

Jeśli już masz rozpoczęty projekt, który chciałbyś rozwinąć w trakcie Hackathonu, zgłoś to Organizatorom. W takim przypadku Twój projekt zostanie oceniony pod kątem nowych funkcjonalności, które powstały w trakcie trwania konkursu. Przed wydarzeniem możesz przygotować warstwę graficzną i biblioteki, które zamierzasz wykorzystać podczas pracy nad projektem.


Jeśli nie masz pomysłu na aplikację, możesz się zgłosić do mentorów, którzy będą obecni w trakcie całego wydarzenia. Oni pomogą Ci w wymyśleniu lub weryfikacji/udoskonaleniu Twojego pomysłu.

Jak mogę się zarejestrować?

W celu rejestracji na wydarzenie należy wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie Hackathonu na platformie ChallengeRocket klikając w przycisk "I want to participate". Każdy uczestnik musi zarejestrować się osobiście wymieniając pozostałych członków drużyny w formularzu rekrutacyjnym.

Czy udział w wydarzeniu jest płatny?

Nie, udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Co jeśli nie mam zespołu?

Nie martw się! Przyjdź na Hackathon chwilę wcześniej, żeby mieć czas na poznanie uczestników. Wiele zespołów potrzebuje dodatkowych rąk do pracy i z chęcią przyjmie Cię do swojej drużyny. Na samym początku wydarzenia odbędzie się formowanie zespołów, więc nie martw się, na pewno dołączysz do jakiegoś z już istniejących zespołów.

Z jakiego oprogramowania można korzystać podczas Hackathonu?

W trakcie wydarzenia można korzystać z każdego posiadanego i/lub dostępnego oprogramowania w zakresie jego licencji.

Jakie nagrody są przewidziane?

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 20.000 zł (brutto). Jest przewidzianych czterech zwycięzców:

1. miejsce - 10.000 zł brutto,

2. miejsce - 5.000 zł brutto,

3. miejsce - 3.000 zł brutto,

Nagroda publiczności - 2.000 zł brutto.


Ponadto każdy uczestnik Hackathonu otrzyma bilet na konferencję Forum Wizja Rozwoju.

Co jeśli nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie?

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy na adres katsiaryna@challengerocket.com, w tytule maila wpisując "Hackathon Wizja Rozwoju '19".