HackArt

CURRENT STATUS

Completed

SEE RESULTS

Thanks to all Participants!

Back

Art Charity

Project description

ArtCharity - to aplikacja społeczna dedykowana instytucjom kultury, która pozwala zaangażować ludzi do pomagania najbardziej potrzebującym.

Drogi użytkowniku: Następnym razem jak będziesz wybierał się do teatru kup jeden dodatkowy bilet. To będzie bilet, dla osoby która ze względów finansowych nie mogłaby sobie sama na niego pozwolić. Spraw komuś przyjemność i pomagaj szerzyć miłość do sztuki.

Pamiętacie może popularną akcję z "zawieszoną kawą". Idąc do kawiarni mogłeś zamówić 2 kawy, jedna dla Ciebie, druga oczekująca na kolejną osobę która dostanie ją nieodpłatnie. To piękny sposób pokazywania solidarności społecznej. Jakiś czas temu akcja zdobyła ogromną popularność. Było to moja bezpośrednia inspiracja. Proponuję koncepcję "zawieszonego przedstawienia teatralnego" lub "zawieszone koncertu".

Aplikacja posiada kilka koncepcji grywalizacyjnych, które mają zwiększyć szansę na dokonywanie zakupów dla innych m.in.

Użytkownik kupujący "zawieszony bilet" dowie się komu sprawił przyjemność dostając odpowiedni komunikat Np. "Marzena lat 11, mogła dzisiaj się dzięki Twojej pomocy obejrzeć spektakl Zaczarowane Gęsi w Teatrze Syrena!"

Chcemy żeby nasza aplikacja była w ten sposób źródłem prawdziwej satysfakcji dla sponsorów. Zakładamy również, iż osoby obdarowane biletami będą mogły napisać osobiste podziękowania!

Użytkownik logując się do aplikacji widzi listę trwających akcji społecznych, do których może się włączyć poprzez zakup biletu. Każda akcja społeczna jest dedykowana konkretnej instytucji (dom dziecka, organizacja społeczna) i jest ograniczona czasowo. Wybierając konkretny spektakl, użytkownik ma możliwość zapoznania się z jego dokładnym opisem, może obejrzeć galerię zdjęć oraz video. W opisie otrzymuje także informacje dla jakiej instytucji społecznej zostanie przekazana pula biletów. Po dokonanym zakupie otrzymuje podziękowanie i niesamowitą wdzięczność osób, którym umożliwił zobaczenie spektaklu !


Comments (1)

  1. Michał Kuliński

    Ciekawy pomysl. Pytanie tylko w jaki sposob bedzie podejmowan decyzja o tym kto dostanie zawieszony bilet? Rozumiem ze to juz kwestia samego teatru?

    Od strony wizualnej prezentuje sie solidnie.

    Powodzenia!