Czy miałeś kiedyś wrażenie wchodząc przeglądając menu w restauracji, że jest tam zbyt wiele opcji do wyboru. Lubimy mieć wybór. Czasami jednak wielość opcji jest negatywna w takim sensie iż wymaga od nas czasu na ich przeanalizowanie. Ludzie często potrzebują prostoty.
Zasada działania jest niezwykle prosta dla użytkownika. Są 2 tryby działania aplikacji. W pierwszym program wylosuje dla Ciebie jedną propozycję artystyczną na dzisiejszego wieczoru.
Na rynku mnóstwo jest aplikacji oraz serwisów www o tematyce kulturalnej, które przedstawiają użytkownikom obszerne informacje na temat wydarzeń kulturalnych w ich mieście. W szczególności aplikacje takie przedstawiają informacje na temat repertuarów instytucji kultury. Taka informacja jest kompletna i najbardziej wartościowa, jednak czasami potrzebujemy czegoś prostszego. Narzędzia które poda nam jedną prostą inspiracje na dzisiejszy wieczór, jeśli chcemy żeby ten wieczór był spotkaniem ze sztuką.
Z perspektywy użytkownika działania jest bardzo proste. Wybiera on miasto, a aplikacja podaje mu jedną propozycje na spędzenie popołudnia lub wieczoru ze sztuką rekomendując konkretne przedstawienie teatralne, koncert lub inne wydarzenie kulturalne.Czasami zdanie się na łut szczęścia jest największym rozwiązaniem.
Jest również wersja dla odważnych...
Polega ona na tym, że zaraz po wybraniu miasta przechodzisz do płatności za bilet. Nie wiesz za co płacisz. Dopiero po sfinalizowaniu transakcji dowiadujesz się o planach na dzisiejszy wieczór !Dlaczego aplikacja może być skuteczna? Myślimy, że działa tutaj prosta psychologiczna zasada, którą w sposób potoczny możemy określić jako “wrodzona ludzka ciekawość” i potrzeba pewnego ryzyka. Zasada działania jest bardzo prosta, ale jednocześnie w tej prostocie może tkwić siła. Sposób rezerwacji biletu jest dość nietypowy, co może zachęcić wiele osób do jego wypróbowania!
Informacje dodatkowe:
- Aplikacja gwarantuje, iż nie zakupi biletu na przedstawienie na którym już byłeś, prosząc o wcześniejsze ich zaznaczenie.
- Aplikacja wybiera propozycje bazując na repertuarach opublikowanych przez teatry oraz m.in. na API teatru syrena.
Comments (1)
Michał Kuliński