Media about ChallengeRocket.com

 • [08.02.2018] 8 tipów, które pozwolą Ci lepiej przygotować się do hackathonu

  Udało Ci się zdobyć zaproszenie do wzięcia udziału w hackathonie. Zanim zaczniesz snuć wizję stąpania po czerwonym dywanie prowadzącym do samych wrót Doliny Krzemowej, weź głęboki oddech i zejdź na ziemię. Twój ewentualny sukces jest w 100% uzależniony od tego, jak dobrze się przygotujesz.

 • [13.01.2018] Polacy rekrutują programistów dla giganta - amerykańskiej Nvidii

  Nauka przez zabawę to już powszechny trend. Rekrutacja przez globalny konkurs… dopiero raczkuje. Taki model zaproponowała polska spółka ChallengeRocket, a swoją aktywność skierowała w stronę sektora IT. Firma stworzyła platformę, w obrębie której skupia 50 tys. programistów z najróżniejszych zakątków świata. Miesięcznie przybywa jej ponad tysiąc użytkowników. Publikuje zlecone przez firmy zadania i organizuje konkursy programistyczne, których celem jest rozwiązanie konkretnych problemów informatycznych, z jakimi spotykają się przedsiębiorstwa, poszukiwanie nowych, kreatywnych rozwiązań dla już istniejących systemów lub rekrutacja talentów do zespołów IT. Na liście klientów są IBM, Bank Zachodni WBK, AccorHotels, Fortum.

 • [23.11.2017] Ruszył Nvidia Jetson Developer Challenge

  Programujesz, kombinujesz i dobrze główkujesz? Nvidia rzuca wyzwanie pasjonatom, którzy chcąc być częścią rewolucji w obszarze sztucznej inteligencji i tworzą oryginalne rozwiązania oraz aplikacje AI. Na zwycięzców globalnego konkursu Nvidia Jetson Developer Challenge, organizowanego online na platformie ChallengeRocket.com, czekają nagrody pieniężne i rzeczowe, w tym w pełni opłacony wyjazd do Doliny Krzemowej i możliwość zaprezentowania swojego projektu przed branżowymi gigantami na GPU Technology Conference.

 • [09.11.2017] Pobierz e-booka: Hackathony, czyli nowy wymiar CSR-u

  Czy polski biznes również pójdzie z duchem czasu, przekonując się do korzyści płynących z hackathonów? Czas pokaże. Tymczasem pierwszy w Polsce e-book z inspiracjami CSR dla biznesu jest już dostępny.

 • [08.11.2017] Jak hackathony zmieniają biznes odpowiedzialny społecznie?

  Uczestnicy hackathonów zawsze stają przed wyzwaniem, które wymaga twórczego podejścia. Ta nowoczesna formuła angażowania interesariuszy we współtworzenie pomysłów i rozwiązań doskonale wpisuje się w nowoczesną i bardziej interaktywną koncepcję CSR-u. Takie podejście zmienia zarówno sposób myślenia o CSR-rze, jak i sposób jego praktykowania – podkreśla Izabela Błażowska z ChallengeRocket, współautorka e-booka.

 • [08.11.2017] Pozyskują innowacje, odkrywają talenty i realizują cele CSR – czyli jak hackathony zmieniają biznes odpowiedzialny społecznie?

  24 października podczas UN DAY 2017 przedstawiciele start-upu ChallengeRocket.com zaprezentowali pierwszy w Polsce e-book dla biznesu poświęcony hackathonom CSR. Materiał pokazuje nowe możliwości, jakie przed firmami z różnych branż otwierają konkursy technologiczne angażujące społeczności do współtworzenia pomysłów i rozwiązań. Partnerem merytorycznym publikacji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a Patronat honorowy objął nad nią Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie.

 • [07.11.2017] Jak hackathony zmieniają biznes odpowiedzialny społecznie?

  W powszechnym mniemaniu hackathony są postrzegane przede wszystkim jako innowacyjne narzędzie do pozyskiwania nowych pracowników w branży IT. Patrząc jednak szerzej na fenomen ich globalnej popularności, można w tego typu spotkaniach z udziałem najlepszych specjalistów dostrzec wartościowe źródło innowacji, również dla realizacji strategicznych celów nowoczesnego CSR-u. Edukację, a zarazem inspirację dla środowisk biznesowych w Polsce postawili sobie za cel twórcy e-booka Case studies: Hackathony CSR. Czyli jak angażować interesariuszy we współtworzenie pomysłów i rozwiązań?

 • [06.11.2017] Pozyskują innowacje, odkrywają talenty i realizują cele CSR – czyli jak hackathony zmieniają biznes odpowiedzialny społecznie? [relacja]

  Pierwsza w Polsce tego typu e-publikacja zawiera praktyczne kompendium wiedzy na temat hackathonów, czyli wydarzeń w formie konkursów, maratonów projektowania angażujących twórców w opracowywanie rozwiązań na zadany temat. Istotną część e-booka stanowią przykłady zrealizowanych zagranicznych projektów (case studies), które mogą zainspirować, a zarazem przekonać także i polskie firmy oraz organizacje do skorzystania z formuły hackathonów do pozyskiwania innowacyjnych pomysłów czy odkrywania talentów

 • [26.10.2017] Blog "Poczuj miętę do CSR" o ebooku ChallengeRocket poświęconemu tematyce hackathonów CSR

  Pozyskują innowacje, odkrywają talenty i realizują cele CSR – czyli jak hackathony zmieniają biznes odpowiedzialny społecznie? W powszechnym mniemaniu hackathony są postrzegane przede wszystkim jako innowacyjne narzędzie do pozyskiwania nowych pracowników w branży IT. Patrząc jednak szerzej na fenomen ich globalnej popularności, można w tego typu spotkaniach z udziałem najlepszych specjalistów dostrzec wartościowe źródło innowacji, również dla realizacji strategicznych celów nowoczesnego CSR-u.

 • [25.10.2017] PublicRelations.pl o premierze ebooka ChallengeRocket dotyczącego hackathonów CSR

  24 października podczas UN DAY 2017 przedstawiciele start-upu ChallengeRocket.com zaprezentowali pierwszy w Polsce e-book dla biznesu poświęcony hackathonom CSR. Materiał pokazuje nowe możliwości, jakie przed firmami z różnych branż otwierają konkursy technologiczne angażujące społeczności do współtworzenia pomysłów i rozwiązań. Partnerem merytorycznym publikacji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a Patronat honorowy objął nad nią Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie.

 • [24.10.2017] E-book „Hackathony CSR”

  E-book „Hackathony CSR” nawiązuje do współpracy Forum Odpowiedzialnego Biznesu i ChallengeRocket.com podjętej w ramach projektu #SustainHack.
  "Osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju, przyjętych przez ONZ nie jest możliwe bez zaangażowania biznesu i partnerstw sektorowych, międzysektorowych i innowacyjnego podejścia. Tylko wówczas będziemy mogli odpowiedzieć na wyzwania współczesnego świata, wyznaczone między innymi przez Agendę 2030 i zawarte w niej Cele Zrównoważonego Rozwoju."

 • [24.10.2017] Survival Rekrutera - Jak wyglądać będzie rekrutacja jutra?

  W najnowszym raporcie "Survival Rekrutera" wydanym przez HRPolska.pl wypowiedzieli się założyciele ChallengeRocket: Izabela Błażowska, Paweł Kwiatkowski oraz Tomasz Florczak na temat rekrutacji w przyszłości. Omówione zostały m.in. kwestie takie jak wykorzystanie hackathonów jako efektywnego sposobu dotarcia do tzw. "pasywnych kandydatów".

 • [24.10.2017] Premiera e-booka „Hackathony CSR” podczas UN Day 2017

  Podczas obchodów Dnia ONZ (24 października 2017 r.) zaprezentowano wyjątkową publikację "Hackathony CSR", przygotowaną przez ChallengeRocket przy współpracy merytorycznej Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Patronat nad publikacją objął Ośrodek Informacji ONZ.

 • [23.10.2017] Premiera e-booka „Hackathony CSR” podczas UN Day 2017

  Pierwszy w Polsce e-book poświęcony hackathonom w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju został oficjalnie zaprezentowany 24 października 2017 roku podczas UN Day 2017 pt. Healthy planet, healthy people. „Hackathony CSR” to publikacja autorstwa ChallengeRocket.com, której partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Patronat nad publikacją objął Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie.

 • [27.09.2017] Wywiad z Pawłem Kwiatkowskim - Polskie Radio

  Paweł Kwiatkowski, jeden z założycieli ChallengeRocket, był gościem audycji Bardzo ważny projekt w Polskim Radiu. Podczas rozmowy opowiadał o działalności ChallengeRocket.com, rozwoju platformy oraz funduszach unijnych.

 • [27.09.2017] Ranking Złota Setka Firm Podkarpacia” już za nami

  Ranking „Złota Setka Firm Podkarpacia” organizuje Gazeta Codzienna Nowiny, przy współudziale naukowo-badawczym Małopolskiego Instytutu Gospodarczego. Od pierwszej edycji rankingu jego patronami i partnerami są Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wojewoda Podkarpacki.

 • [26.09.2017] Złota Setka Firm Podkarpacia. W G2A Arena rozpoczęła się uroczysta gala

  O godzinie 13, w centrum kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce, rozpoczęła się uroczysta gala wieńcząca Ranking Największych Firm Podkarpacia "Złota Setka".

 • [24.09.2017] Złota Setka Firm Podkarpacia. Wielka gala Nowin, będzie wiceminister Adam Hamryszczak

  Podczas kongresu Złota Setka w CWK G2A Arena w Jasionce poznamy najlepiej rozwijające się firmy na Podkarpaciu. Gościem specjalnym kongresu będzie Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 • [21.09.2017] Sebastian Kulczyk wybrał startupy, którym pomoże. Oto pierwsi uczestnicy programu InCredibles

  Od automatyzacji marketingu przez sprzedaż powierzchni reklamowych w strumieniowanych radiach po platformę do zarządzania pracą w branży budowlanej – Sebastian Kulczyk i grono ekspertów wybrali startupy, które wezmą udział w pierwszej, pilotażowej edycji programu InCredibles.

 • [21.09.2017] InCredibles Sebastiana Kulczyka – wybrano zwycięskie start-upy pilotażowej edycji

  Zakończył się pierwszy etap pilotażowej edycji programu InCredibles, dedykowanemu polskiemu ekosystemowi startupów. W piątek, 22 września, w przestrzeni Campus Warsaw, Sebastian Kulczyk przedstawił pięciu laureautów, którzy już dziś rozpoczną pracę nad akceleracją. Projekt merytorycznie wspierany jest przez Campus Warsaw, Fundację Startup Poland oraz IBM.

 • [20.09.2017] Dziś w redakcji Nowin obradowała Kapituła Złotej Setki Firm Podkarpacia

  Dzisiaj w redakcji Nowin obradowała kapituła, która przyzna nagrody i wyróżnienia najlepszym podkarpackim firmom. Wyniki 11 edycji rankingu Złota Setka Firm Podkarpacia poznamy 27 września podczas gali w CWK G2A Arena w Jasiońce. Ranking organizują Nowiny przy współudziale Małopolskiego Instytutu Gospodarczego.

 • [27.08.2017] Challengerocket organizuje konkursy dla przyszłych pracowników. Chce wiedzieć czy potrafią kodować

  CV i rozmowa kwalifikacyjna to za mało, aby sprawdzić czy programista się nadaje. Polski startup Challengerocket pomaga spółkom organizować konkursy dla kandydatów o pracę i sprawdzać ich umiejętności podczas hackathonów kodu. Chce, aby z jego usług korzystały firmy z listy Fortune 500.

 • [20.08.2017] Rekrutacja w IT według ChallengeRocket

  Rekrutujący i rekrutowani w IT mają zazwyczaj przynajmniej jedno przykre doświadczenie dotyczące całego procesu. Aby usprawnić ten proces Paweł Kwiatkowski, Tomasz Florczak i Iza Błażowska stworzyli platformę ChallengeRocket.

 • [16.07.2017] Spółka ChallangeRocket chce zrewolucjonizować proces rekrutacji w IT

  Pomysł na platformę do rekrutacji programistów ChallengeRocket.com zrodził się z doświadczeń zawodowych Pawła Kwiatkowskiego, Tomasza Florczaka i Izy Błażowskiej. Wszyscy wywodzą się ze środowiska IT i mają za sobą różne doświadczenia zawodowe oraz biznesowe. Jak sami przyznają, tworzą zgrany zespół, który świetnie się uzupełnia, choć na co dzień jest rozsiany po trzech różnych miastach.

 • [14.07.2017] Jeden ze stu: start-up ChallengeRocket zwycięża drugą edycję konkursu ABSL Start-Up Challenge!

  Przedstawiciele największych światowych korporacji wyłonili zwycięzcę drugiej edycji ABSL Start-Up Challenge. To ChallengeRocket, innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line. Według jury to właśnie ten projekt ma największą szansę na szeroko zakrojoną współpracę z międzynarodowymi firmami.

 • [11.07.2017] Paweł Kwiatkowski: Hackathony to źródło innowacji i talentów dla firmy

  Z Pawłem Kwiatkowskim, jednym z założycieli ChallengeRocket.com największej w Europie platformy do organizacji hackathonów, rozmawiamy o zwiększającej się popularności hackathonów i ich zaletach.

 • [28.06.2017] Koncerny wyławiają innowacyjne perełki. „Szukamy zwinności w myśleniu”

  Wrocławski ChallengeRocket, innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line – zwyciężył w drugiej edycji konkursu ABSL Start-Up Challenge. - Ta wygrana pokazuje, jak wielką uwagę koncerny przywiązują do nowoczesne rozwiązań dla biznesu i jak duża może być ich różnorodność – mówi Małgorzata Rokita, dyrektorka ds. marketingu Procter&Gamble na Europę Centralną.

 • [28.06.2017] Koncerny wybrały nową formę rekrutacji. Ten startup zmieni nie do poznania każdą rozmowę o pracę

  ChallengeRocket, zupełnie nowa platforma do rekrutacji w sektorze IT, wygrała finał drugiej edycji ABSL Start-Up Challenge. Konkurs odbył w Łodzi podczas dorocznej konferencji Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

 • [22.06.2017] Tygodniowy przegląd informacji ISBnews z sektora TMT

  Warszawa, 23.06.2017 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 12-23 czerwca br.

 • [22.06.2017] Tygodniowy przegląd informacji ISBnews z sektora TMT

  Warszawa, 23.06.2017 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 12-23 czerwca br.

 • [22.06.2017] Tygodniowy przegląd informacji ISBnews z sektora TMT

  Warszawa, 23.06.2017 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 12-23 czerwca br.

 • [21.06.2017] ChallengeRocket wins ABSL Start-Up Challenge

  ChallengeRocket wins the ABSL Start-up Challenge 2017. The challenge is organised by Association of Business Service Leaders (ABSL), the leading organisation representing the business sector in Poland. The competition aims to find the most innovative and attractive solutions for Business Services sector and ChallengeRocket was deemed the best out of almost a hundred startups.

 • [20.06.2017] „Wierzymy w pracę ze start-upami, bo każdy ma do zaoferowania unikalną wartość”. Koncerny potrzebują innowacyjnych idei

  ChallengeRocket – innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT, poprzez konkursy i zadania rozwiązywane online – został zwycięzcą drugiej edycji konkursu ABSL Start-Up Challenge. Organizatorzy i współtwórcy łódzkiej konferencji ABSL przekonują jednak, że zwycięzcami tych dorocznych spotkań korporacyjnych wyjadaczy i młodych przedsiębiorców są wszyscy: nie tylko nagrodzeni, ale i finaliści, półfinaliści i ci, którzy wzięli udział w eliminacjach na najwcześniejszych etapach rywalizacji.

 • [20.06.2017] ChallengeRocket.com wygrał prestiżowy konkurs ABSL Start-Up Challenge!

  Startup ChallengeRocket.com zwyciężył drugą edycję konkursu w ramach prestiżowej konferencji Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) w Łodzi. Według jury, to ten projekt spośród 100 zgłoszonych, ma największą szansę na szeroko zakrojoną współpracę z międzynarodowymi firmami.

 • [20.06.2017] Startup ChallengeRocket wyinkubowany przez RARR S.A. zwycięża drugą edycję konkursu ABSL Start-Up Challenge!

  Przedstawiciele największych światowych korporacji wyłonili zwycięzcę drugiej edycji ABSL Start-Up Challenge.

 • [19.06.2017] Rekrutacja 5.0, czyli nowy trend w pozyskiwaniu talentów.

  Rekrutacja w branży IT nie jest łatwa. Zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów wciąż rośnie, a atrakcyjnych stanowisk nadal jest więcej niż doświadczonych pracowników. Rynek pracy w branży IT jest rynkiem pracownika. Oznacza to, że programista z kilkuletnim doświadczeniem w pracy przy różnorodnych projektach, może niejednokrotnie dyktować warunki podczas procesu rekrutacyjnego. Firma, która oferuje wyłącznie wysokie wynagrodzenie, kartę Multisport i prywatną opiekę medyczną, przestała być specjalnie atrakcyjna dla kandydata znającego swoją wartość. Koniecznością jest zaproponowanie również innych bonusów, które zachęcą specjalistów z najwyższej półki do dołączenia do naszego zespołu.

 • [19.06.2017] Procter & Gamble stawia na młode talenty

  Współpraca korporacji ze start-upem to zwykle efekt długich rozmów oraz prób dopasowania się do swoich potrzeb i oczekiwań. Duzi gracze doceniają jednak coraz częściej takie mariaże, bo zmieniają one na plus dzisiejszy świat innowacji i biznesu

 • [19.06.2017] Polska. Konkurs ABSL Start-Up Challenge we Wrocławiu rozstrzygnięty

  Drugą edycję rywalizacji zwyciężył ChallengeRocket

 • [19.06.2017] Jeden ze stu: start-up ChallengeRocket

  Przedstawiciele największych światowych korporacji wyłonili zwycięzcę drugiej edycji ABSL Start-Up Challenge. To ChallengeRocket, innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line. Według jury to właśnie ten projekt ma największą szansę na szeroko zakrojoną współpracę z międzynarodowymi firmami.

 • [18.06.2017] Jeden ze stu: start-up ChallengeRocket zwycięża drugą edycję konkursu ABSL Start-Up Challenge!

  Przedstawiciele największych światowych korporacji wyłonili zwycięzcę drugiej edycji ABSL Start-Up Challenge. To ChallengeRocket, innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line. Według jury to właśnie ten projekt ma największą szansę na szeroko zakrojoną współpracę z międzynarodowymi firmami.

 • [18.06.2017] Prestiżowa nagroda dla start-upu z TechnoparkBiznesHub

  ChallengeRocket, start-up, który rozwinął się dzięki wsparciu Platformy Startowej TechnparkBiznesHub, wygrał drugą edycję konkursu ABSL Start-up Challenge.

 • [18.06.2017] Gry i zadania online przyszłością rekrutacji? To pomysł zwyciężcy ABSL Start-Up Challenge

  Przedstawiciele największych światowych korporacji wyłonili zwycięzcę drugiej edycji ABSL Start-Up Challenge. To ChallengeRocket, innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line. Według jury to właśnie ten projekt ma największą szansę na szeroko zakrojoną współpracę z międzynarodowymi firmami.

 • [18.06.2017] Startup ChallengeRocket wyinkubowany przez RARR S.A. zwycięża drugą edycję konkursu ABSL Start-Up Challenge!

  Przedstawiciele największych światowych korporacji wyłonili zwycięzcę drugiej edycji ABSL Start-Up Challenge.

 • [18.06.2017] ChallengeRocket zwycięża w ABSL StartUp Challenge

  Wrocławski ChallengeRocket, innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line – zwyciężył w drugiej edycji konkursu ABSL StartUp Challenge. Wrocławianie 16 czerwca zaprezentowali się na Polish Tech Day w londyńskiej siedzibie Google.

 • [18.06.2017] ChallengeRocket zwycięża w ABSL StartUp Challenge

  Wrocławski ChallengeRocket, innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line – zwyciężył w drugiej edycji konkursu ABSL StartUp Challenge. Wrocławianie, 16 czerwca zaprezentowali się na Polish Tech Day w londyńskiej siedzibie Google.

 • [18.06.2017] ChallengeRocket zwycięzcą drugiej edycji ABSL Start-Up Challenge!

  Jak wynika z informacji organizatora konkursu: „przedstawiciele największych światowych korporacji wyłonili zwycięzcę drugiej edycji ABSL Start-Up Challenge. To innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line. Według jury to właśnie ten projekt ma największą szansę na szeroko zakrojoną współpracę z międzynarodowymi firmami.

 • [17.06.2017] ChallengeRocket zwycięża w ABSL StartUp Challenge

  Wrocławski ChallengeRocket, innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line – zwyciężył w drugiej edycji konkursu ABSL StartUp Challenge. Wrocławianie, 16 czerwca zaprezentowali się na Polish Tech Day w londyńskiej siedzibie Google.

 • [17.06.2017] Wrocławski start-up wygrał w konkursie światowych korporacji

  Przedstawiciele światowych korporacji wyłonili zwycięzcę drugiej edycji konkursu ABSL. To ChallengeRocket, wrocławska innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska w sektorze informatycznym.

 • [15.06.2017] Startup z Rzeszowa wygrał prestiżowy konkurs ABSL Start-Up Challenge!

  Startup z Rzeszowa, ChallengeRocket.com zwyciężył drugą edycję konkursu w ramach prestiżowej konferencji Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) w Łodzi. Młodzi przedsiębiorcy mają teraz największą szansę na szeroko zakrojoną współpracę z międzynarodowymi firmami.

 • [13.06.2017] Nie znajdziesz programisty inną metodą. Firma z Wrocławia trafiła w czuły punkt informatyków

  Programiści to obecnie najbardziej uprzywilejowana grupa zawodowa. Statystyki pokazują, że do 2020 roku na rynku pracy zabraknie ich miliona. Przedsiębiorstwa szukają więc różnych sposobów, by przyciągnąć specjalistów IT. Na przeciw ich potrzebom wychodzi firma ChallengeRocket, która zamiast rekrutacji organizuje hackathony, w których wyłania najlepszych kandydatów.

 • [13.06.2017] ChallengeRocket zwycięża drugą edycję konkursu ABSL Start-Up Challenge!

  Przedstawiciele największych światowych korporacji wyłonili zwycięzcę drugiej edycji ABSL Start-Up Challenge. To innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line. Według jury to właśnie ten projekt ma największą szansę na szeroko zakrojoną współpracę z międzynarodowymi firmami.

 • [13.06.2017] ABSL Start-Up Challenge: start-up ChallengeRocket zwycięża drugą edycję konkursu

  Przedstawiciele największych światowych korporacji wyłonili zwycięzcę drugiej edycji ABSL Start-Up Challenge.

 • [13.06.2017] Jak znaleźć dobrego pracownika? Wszystko można zrobić przez internet

  Jak znaleźć dobrego pracownika? Wszystko można zrobić przez internet. Również sprawdzić jego umiejętności. ChallengeRocket to platforma do rekrutacji on-line. Pracodawca może szukać pracownika za pomocą konkursów i internetowych zadań. Firma właśnie wygrała drugą edycję konkursu ABSL Start-up Challenge.

 • [07.06.2017] Uważają, że znaleźli sposób na rekrutację programistów

  Za pośrednictwem naszej platformy można zrealizować konkurs programistyczny lub tak zwany hackathon i tym samym trafić do wielu talentów, którzy są już zatrudnieni i nie tym samym nie reagują na inne formy komunikacji – wyjaśnia Paweł Kwiatkowski, jeden z twórców platformy ChallengeRocket.

 • [07.06.2017] Najlepsze startupy walczą o wyjazd na Polish Tech Day

  Siedem najlepszych startupów z całej Polski walczy o wyjazd na Polish Tech Day do Londynu w ramach ABSL Start up Challenge. Właśnie zakończyła się faza półfinałów, a teraz czas na finał w Łodzi.

 • [23.05.2017] Fintech hackathon “bankITup – Bank 2030” – my personal list of the most interesting solutions

  Last weekend I had the pleasure to be a mentor for students taking part in a fintech hackathon competition organized by BZWBK & ChallengeRocket.com in Wroclaw.

 • [20.05.2017] Region, który mierzy w kosmos

  Podkarpacie związane jest z przemysłem lotniczym od wielu lat. Jakiś czas temu odważną decyzję podjęły władze Politechniki Rzeszowskiej, tworząc kierunek, na którym mogą studiować adepci przemysłu kosmicznego.

 • [16.05.2017] ​Brak pieniędzy jest fenomenalnym motywatorem

  Aż 100 start‑upów walczyło o zwycięstwo w pierwszej edycji konkursu Start‑up Challenge w trakcie European Start-up Days w Katowicach. Nagrodzone pomysły kiedyś zaliczono by do fantastyki, dziś mogą pomóc w codziennym życiu nie tylko biznesmena, lecz także lekarza czy elektryka.

 • [16.05.2017] O biznesie i gospodarce w wielu kontekstach. Zakończył się IX Europejski Kongres Gospodarczy

  Katowice, 15 maja 2017 r. – 132 sesje, 700 prelegentów, ponad 9 tys. uczestników, w tym 660 przedstawicieli mediów – w Katowicach zakończyła się dziewiąta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC). Wzięli w niej udział reprezentanci administracji unijnej, polskiego rządu, krajowego i europejskiego parlamentu, ministrowie i wiceministrowie z Europy i świata oraz prezesi największych firm, eksperci i liderzy opinii. Odbywające się równolegle w Spodku European Start-up Days odwiedziło ponad 2,5 tys. osób.

 • [16.05.2017] Wywiad z Tomaszem Florczakiem dla Radia LUZ

  Tomasz Florczak, jeden z założycieli ChallengeRocket, był gościem radia LUZ. Podczas rozmowy opowiadał o szczegółach wydarzenia bankITup - hackathonu, który organizowany był przez Bank Zachodni WBK we współpracy z platformą ChallengeRocket.com.

 • [15.05.2017] Wielka siła młodej przedsiębiorczości

  Polskie start-upy są coraz bardziej aktywne. I wchodzą w kolejny etap: do współpracy zachęcają korporacje

 • [15.05.2017] Start-up Challenge wyłonił najlepsze startupy w Polsce

  Sześć ze stu – finał konkursu Start-up Challenge wyłonił najlepsze startupy w Polsce – zobacz kim są tegoroczni zwycięzcy.

 • [15.05.2017] O biznesie i gospodarce w wielu kontekstach Zakończył się IX Europejski Kongres Gospodarczy

  132 sesje, 700 prelegentów, ponad 9 tys. uczestników, w tym 660 przedstawicieli mediów – w Katowicach zakończyła się dziewiąta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC). Wzięli w niej udział reprezentanci administracji unijnej, polskiego rządu, krajowego i europejskiego parlamentu, ministrowie i wiceministrowie z Europy i świata oraz prezesi największych firm, eksperci i liderzy opinii. Odbywające się równolegle w Spodku European Start-up Days odwiedziło ponad 2,5 tys. osób.

 • [15.05.2017] O biznesie i gospodarce w wielu kontekstach. Gorące tematy na EEC

  Podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbyły się: Forum Gospodarcze Polska-Indie, IV Forum Współpracy Gospodarczej Afryki i Europy Centralnej, panele poświęcone relacjom gospodarczym Chin i Europy Centralnej oraz Chin i Polski, a także spotkania gospodarcze Polska-Izrael i Polska-Kazachstan.

 • [15.05.2017] Najlepsze start-upy w Polsce zostały nagrodzone

  Rozstrzygnięcie konkursu Start-up Challenge zwieńczyło pierwszy dzień European Start-up Days w katowickim Spodku. Laureatami zostali twórcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu m.in. nowych technologii, elektrotechniki, human resources czy medycyny. Główną nagrodą dla najlepszych była możliwość zaprezentowania start-upów przed audytorium największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej – Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress).

 • [15.05.2017] Netflix rozwija się i rekrutuje, Zalando testuje nowe formy dostaw. Przegląd #ebiznes

  Startup ChallengeRocket.com - platforma hostująca i promująca hackathony i zrzeszająca społeczność IT - zajął pierwsze miejsce w konkursie Start-up Challenge w kategorii Business & ICT podczas European Start-up Days w katowickim Spodku.

 • [15.05.2017] 6 najlepszych w Start-up Challenge

  Laureatami konkursu Start-up Challenge zostali twórcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu m.in. nowych technologii, elektrotechniki, human resources czy medycyny.

 • [15.05.2017] Najlepsze start-upy w Polsce

  Rozstrzygnięcie konkursu Start-up Challenge zwieńczyło pierwszy dzień European Start-up Days w katowickim Spodku. Laureatami zostali twórcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu m.in. nowych technologii, elektrotechniki, human resources czy medycyny, w tym m.in. ChallengeRocket.

 • [15.05.2017] Sześć ze stu – finał konkursu Start-up Challenge wyłonił najlepsze startupy w Polsce

  Rozstrzygnięcie konkursu Start-up Challenge zwieńczyło pierwszy dzień European Start-up Days w katowickim Spodku. Laureatami zostali twórcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu m.in. nowych technologii, elektrotechniki, human resources czy medycyny.

 • [15.05.2017] European Start-Up Days – nie ma przegranych

  2 dni, 100 start-upów, 6 zwycięzców – to najkrótszy bilans drugiej edycji European Start-up Days, imprezy towarzyszącej IX Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.

 • [14.05.2017] O biznesie i gospodarce w wielu kontekstach Zakończył się IX Europejski Kongres Gospodarczy

  132 sesje, 700 prelegentów, ponad 9 tys. uczestników, w tym 660 przedstawicieli mediów – w Katowicach zakończyła się dziewiąta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC). Wzięli w niej udział reprezentanci administracji unijnej, polskiego rządu, krajowego i europejskiego parlamentu, ministrowie i wiceministrowie z Europy i świata oraz prezesi największych firm, eksperci i liderzy opinii. Odbywające się równolegle w Spodku European Start-up Days odwiedziło ponad 2,5 tys. osób.

 • [14.05.2017] Podkarpackie/ Trzy start-upy nagrodzone w czasie Demo Day

  Lustro wyświetlające spersonalizowane reklamy w miejscach publicznych; innowacyjna metoda rekrutacji programistów IT oraz platforma i aplikacja łączące zakupy on-line z realnymi doznaniami, jakie klient doświadcza w sklepie - te trzy start-upy zwyciężyły podczas pierwszego na Podkarpaciu Demo Day.

 • [14.05.2017] System sztucznej inteligencji dronów Sky Tronic jednym z laureatów finału konkursu Start-up Challenge w Katowicach

  Rozstrzygnięcie konkursu Start-up Challenge zwieńczyło pierwszy dzień European Start-up Days w katowickim Spodku.

 • [14.05.2017] Kreatywne pomysły na biznes, czyli Demo Day Start In Podkarpackie

  Lustro wyświetlające personalizowane reklamy w miejscach publicznych, szatniach, sklepach odzieżowych i pokojach hotelowych, innowacyjna metoda rekrutacji programistów IT oraz platforma i aplikacja platforma, łączące zakupy on-line z realnymi doznaniami, jakie klient doświadcza w sklepie - te trzy start-upy zwyciężyły podczas pierwszego na Podkarpaciu Demo Day, jakie odbyło się 10 maja w G2A Arenie w Jasionce. Jury, w skład którego weszli biznesmeni, naukowcy i ekonomiści, uznało, że pomysły te mają szansę na powodzenie w realiach biznesowych.

 • [14.05.2017] European Start-up Days 2017 w filmowym skrócie

  Wydarzeniem towarzyszącym IX edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego były już po raz drugi European Start-up Days – przestrzeń otwartego dialogu pomiędzy start-upami, inwestorami a organizacjami wsparcia biznesu. Laureaci konkursu Start-up Challenge przedstawili swoje start-upy na scenie prezentacyjnej Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz przed uczestnikami European Start-up Days w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek

 • [14.05.2017] O biznesie i gospodarce w wielu kontekstach Zakończył się IX Europejski Kongres Gospodarczy

  132 sesje, 700 prelegentów, ponad 9 tys. uczestników, w tym 660 przedstawicieli mediów – w Katowicach zakończyła się dziewiąta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC). Wzięli w niej udział reprezentanci administracji unijnej, polskiego rządu, krajowego i europejskiego parlamentu, ministrowie i wiceministrowie z Europy i świata oraz prezesi największych firm, eksperci i liderzy opinii. Odbywające się równolegle w Spodku European Start-up Days odwiedziło ponad 2,5 tys. osób.

 • [13.05.2017] Podkarpackie: trzy start-upy nagrodzone w czasie Demo Day

  Lustro wyświetlające spersonalizowane reklamy w miejscach publicznych; innowacyjna metoda rekrutacji programistów IT oraz platforma i aplikacja łączące zakupy on-line z realnymi doznaniami, jakie klient doświadcza w sklepie - te trzy start-upy zwyciężyły podczas pierwszego na Podkarpaciu Demo Day.

 • [13.05.2017] Podkarpackie nagrodziło startupowe perełki

  Lustro wyświetlające spersonalizowane reklamy w miejscach publicznych, innowacyjna metoda rekrutacji programistów IT oraz platforma i aplikacja łączące zakupy on-line z realnymi doznaniami, jakie klient doświadcza w sklepie - te trzy startupy zwyciężyły podczas pierwszego na Podkarpaciu Demo Day.

 • [13.05.2017] Trzy start-upy nagrodzone w czasie Demo Day

  Lustro wyświetlające spersonalizowane reklamy w miejscach publicznych; innowacyjna metoda rekrutacji programistów IT oraz platforma i aplikacja łączące zakupy on-line z realnymi doznaniami, jakie klient doświadcza w sklepie - te trzy start-upy zwyciężyły podczas pierwszego na Podkarpaciu Demo Day.

 • [12.05.2017] Znamy zwycięzców pierwszego Demo Day. Innowacyjne lustro, wirtualny sklep, rekrutacja programistów

  Demo Day w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arenie w Jasionce. Lustro wyświetlające personalizowane reklamy w miejscach publicznych, szatniach, sklepach odzieżowych i pokojach hotelowych, innowacyjna metoda rekrutacji programistów IT oraz platforma i aplikacja, łączące zakupy on-line z realnymi doznaniami, jakich klient doświadcza w sklepie - te trzy start-upy zwyciężyły podczas pierwszego na Podkarpaciu Demo Day.

 • [12.05.2017] European Start-up Days: wyróżniono najlepsze pomysły na biznes

  Bezzałogowe statki powietrzne sterowane systemem wykorzystującym elementy sztucznej inteligencji oraz urządzenia do treningu chirurgii małoinwazyjnej i symulacji medycznych - m.in. te polskie start-upy nagrodzono podczas 2. European Start-up Days w Katowicach.

 • [11.05.2017] Sześć ze stu – finał konkursu Start-up Challenge wyłonił najlepsze start-upy w Polsce

  Rozstrzygnięcie konkursu Start-up Challenge zwieńczyło pierwszy dzień European Start-up Days w katowickim Spodku. Laureatami zostali twórcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu m.in. nowych technologii, elektrotechniki, human resources czy medycyny. Główną nagrodą dla najlepszych była możliwość zaprezentowania start-upów przed audytorium największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej – Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress).

 • [11.05.2017] EEC 2017. Laureaci konkursu "European Start-Up Challenge"

  Katowice - 11 maja 2017 - W dniu dzisiejszym podczas European Start-Up Days, imprezy towarzyszącej IX Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu (EEC 2017), wręczono nagrody w konkursie "European Start-Up Challenge". Spośród 100 start-upów, wybrano 6 najciekawszych. European Start-Up Days to inicjatywa integrująca młodych, kreatywnych przedsiębiorców z ekspertami, biznesmenami, prezesami polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, ludzi z pasją i innowacyjnym podejściem do biznesu.

 • [11.05.2017] Katowice: Podczas European Start-up Days wyróżniono najlepsze pomysły na biznes

  Bezzałogowe statki powietrzne sterowane systemem wykorzystującym elementy sztucznej inteligencji oraz urządzenia do treningu chirurgii małoinwazyjnej i symulacji medycznych - m.in. te polskie start-upy nagrodzono podczas 2. European Start-up Days w Katowicach.

 • [11.05.2017] EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY: Podczas European Start-up Days wyróżniono najlepsze pomysły na biznes

  Bezzałogowe statki powietrzne sterowane systemem wykorzystującym elementy sztucznej inteligencji oraz urządzenia do treningu chirurgii małoinwazyjnej i symulacji medycznych - m.in. te polskie start-upy nagrodzono podczas 2. European Start-up Days w Katowicach.

 • [11.05.2017] Oto 6 projektów, które wygrały w konkursie Start-up Challenge

  Start-up produkujący symulatory do treningu laparoskopowego, narzędzie wspierające proces rekrutacji pracowników IT, czy platforma usprawniająca przesyłanie i zarządzanie fakturami to tylko niektórzy laureaci tegorocznej edycji Start-up Challenge.

 • [11.05.2017] European Start-up Days 2017. Najlepsze start-upy wybrane

  100 start-upów walczyło o zwycięstwo w pierwszej edycji konkursu Start-up Challenge, którego partnerem jest bank ING. Firmy zaprezentowały innowacyjne rozwiązania zarówno dla biznesu, jak i dla zwykłych użytkowników.

 • [10.05.2017] European Start-up Days: Oto najciekawsze start-upy w Polsce

  W czwartek (11 maja) podczas European Start-Up Days, imprezy towarzyszącej IX Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, wręczono nagrody w konkursie „European Start-Up Challenge”. Spośród 100 start-upów, wybrano 6 najciekawszych.

 • [10.05.2017] Oto startupy nagrodzone na European Startup Days 2017

  W Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego po raz drugi zorganizowano specjalną imprezę dla startupowców. Na European Startup Days swoje pomysły na biznes zaprezentowało 100 firm. 6 najbardziej obiecujących polskich startupów nagrodzono w konkursie Startup Challenge.

 • [10.05.2017] Demo Day: Mieli 5 minut, by przekonać do swojego biznesu

  Lustro wyświetlające personalizowane reklamy w miejscach publicznych, szatniach, sklepach odzieżowych i pokojach hotelowych, innowacyjna metoda rekrutacji programistów IT oraz platforma i aplikacja platforma, łączące zakupy on-line z realnymi doznaniami, jakie klient doświadcza w sklepie - te trzy start-upy zwyciężyły podczas pierwszego na Podkarpaciu Demo Day, jakie odbyło się 10 maja w G2A Arenie w Jasionce.

 • Pozyskują innowacje, odkrywają talenty i realizują cele CSR – czyli jak hackathony zmieniają biznes odpowiedzialny społecznie?

  24 października podczas UN DAY 2017 przedstawiciele start-upu ChallengeRocket.com zaprezentowali pierwszy w Polsce e-book dla biznesu poświęcony hackathonom CSR. Materiał pokazuje nowe możliwości, jakie przed firmami z różnych branż otwierają konkursy technologiczne angażujące społeczności do współtworzenia pomysłów i rozwiązań. Partnerem merytorycznym publikacji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a Patronat honorowy objął nad nią Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie.

 • The 9th European Economic Congress has ended – on business and the economy in many contexts

  132 sessions, 700 speakers, over 9,000 participants, including 660 media representatives – the ninth edition of the European Economic Congress (EEC) has ended in Katowice. The Congress was attended by representatives of the EU administration, the Polish Government, the Polish and EU Parliaments, Ministers and Deputy Ministers from Europe and around the world, CEOs from the largest businesses, experts, and opinion leaders. The European Start-up Days held in parallel in the Spodek Arena was visited by over 2,500 people.