Aplikacja internetowy kalendarz „Events” pozwala na przeglądanie dodanych wydarzeń przez wszystkie osoby mające dostęp do aplikacji. Dodawanie wydarzeń jest dostępne dla Administratora oraz kont utworzonych przez administratora. Wszystkie konta z uprawnieniami administratora mogą dodawać jak i usuwać zawartość kalendarza. Konta nie posiadające uprawnień administratorskich mogą dodawać wydarzenia oraz usuwać wydarzenia wyłącznie utworzone przez siebie.
Po wejściu na adres aplikacji do wyboru mamy dwie opcje: Logowanie oraz Przejrzenie kalendarza. Po na ciśnięciu przycisku „Check events” mamy dostępny widok kalendarza w wydarzeniami posiadającymi tytuł, czas, miejsce w kalendarzu możemy również zmienić opcję widoku z tygodnia roboczego na dni weekendowe oraz widok danego dnia.
Po naciśnięciu przycisku „Sign in” mamy możliwość zalogowania się z opcją „Remember me” która pozwala na zatrzymanie sesji dłużej niż 30 min (Rejestracja użytkowników dostępna jest z poziomu administratora poprzez opcję „Add account”). Po zalogowaniu się dostępny mamy widok naszego „Dashboard’u” który posiada przycisk edycji danych dotyczących użytkownika. W bocznym panelu po lewej stronie mamy zakładki. Zakładka „Booking” przekieruje nas do listy dostępnych budynków dla danej organizacji. Po wybraniu budynku dostajemy listę pokoi posiadającą informację o stanie wyposażenia. Po wyborze pokoju użytkownik widzi widok kalendarza wraz z wydarzeniami. Aby dodać wydarzenie do kalendarza należy w danym kliknąć i przeciągnąć wydarzenie aby wybrać długość. Otwarty zostanie modal pozwalający wprowadzić szczegółowe dane wydarzenia (Dla danego pokoju nie można wprowadzić wydarzeń w tym samym czasie). Po zaakceptowaniu wydarzenia możemy również przenosić nasze wydarzenie przeciągając je lub zmieniając jego długość rozciągając. W zakładce „My Reservations” widzimy wszystkie rezerwacje dla naszego konta.
Sekcja Admin dostępna jest wyłącznie dla kont typu administratora. W zakładce Accounts Znajdują się dwie pod zakładki „All accounts” oraz „add acount”. Po wybraniu „All accounts” dostępna jest przeszukiwalna lista wszystkich użytkowników których można również edytować lub „zalogować się jako” za pomocą przycisku zlokalizowanego po prawej stronie danego konta. Konto można usunąć jeżeli nie posiada ono żadnych wydarzeń przypisanych do siebie, jeżeli posiada wydarzenia najlepiej zalogować się jako i usunąć wszystkie aby następnie usunąć konto. Możliwy jest również eksport użytkowników w postaci json. Aby dodać użytkownika muszą wcześniej istnieć organizacje do których jest on przypisany, podczas dodawania użytkownika należy wybrać odpowiednią organizację. Zakładka „Organizations” posiada analogicznie dwie pod zakładki aby przeglądać/edytować organizację jak i je dodawać. Zakładka Units odpowiada za zarządzanie budynkami, a zakładka „Rooms” za zarządzanie pomieszczeniami. Zakładka „All reserwations” zarządza wszystkimi rezerwacjami wszystkich użytkowników z tego miejsca również można usuwać rezerwacje filtrując np. po użytkowniku. Aby filtrować każdą listę należy nacisnąć ikonę wyszukiwania w górnym prawym rogu listy rozwinie się niżej panel z napisem „Enter keywords here”, słowa kluczowe mogą być wartością z każdej kolumny firltrowane jest wszystko z danej listy.
Ze względu na brak rozpisanych konkretnych wymagań funkcjonalnych oraz nie funkcjonalnych produkt jest rozwinięty według zamysłu autora na podstawie małej ilości informacji zawartych na stronie projektu.
Skrócony opis technologii:
Aplikacja została wykonana w Frameworku Spring Boot w technologii Java. Do działania aplikacji potrzebny jest serwer Tomcat, który działa na wszystkich środowiskach uruchomieniowych.
Wykorzystane technologie:
-Java
-Spring boot
-HTML
-CSS
-Thymeleaf
-Plugin Fullcalendar
Comments (0)