HackArt

CURRENT STATUS

Completed

SEE RESULTS

Thanks to all Participants!

Back

streetAR - Kulturalny skaner miasta

Project description

Współczesne miasta są wręcz zanieczyszczone reklamami, które potrafią zasłaniać nawet całe elewacje budynków. Wyobraźcie sobie system blokujący reklamy (Adblock), który działa w realnym świecie!


Dzięki aplikacji mobilnej streetAR pozbędziesz się brzydkiej reklamy sprzed oczu, a nawet nauczysz się czegoś mądrego!


Aplikacja wykorzystuje technologię Rzeczywistości Rozszerzonej (AR) aby widoczne reklamy zastąpić znanymi malowidłami! Prawda że fajne? Czujesz się jak w galerii sztuki będąc w samym centrum miasta! Każda reklama może wyświetlać codziennie inne malowidło, więc skanuj je często. Za każde skanowanie zdobywasz punkty do rankingu. Baw się w skanowanie miasta razem ze znajomymi i poznawaj dzieła polskiej i światowej sztuki. Klikając na dany obraz możesz dowiedzieć się szczegółów na jego temat lub poznać biografię autora.


Aplikację streetAR możesz też wykorzystać jako kulturalny skaner miasta. Zeskanuj plakat o wystawie lub koncercie i dowiedz się więcej na jego temat. Możesz od razu kupić bilet na to wydarzenie, zobaczyć film reklamowy lub wyznaczyć trasę z miejsca, w którym się znajdujesz.


streetAR – Kulturalny skaner miasta!


Film promocyjny: [url=https://www.youtube.com/watch?v=Jq0-4c78AdM]https://www.youtube.com/watch?v=Jq0-4c78AdM[/url] Aplikacja jest w fazie działającego prototypu. Wkrótce będzie dostępna na systemy Android oraz iOS.